Novice

Mini še četrtič zapored kralj Dakarja

V motošportu smo priča večletnim dominacijam različnih moštev in voznikov. Red Bull je imel svojo prevlado v Formuli 1, Audi v 24-urni dirki Le Mansa in Citroën ter zdaj Volkswagen v WRC. Nič drugače ni na legendarnem reliju Dakar, kjer je prevlado Mitsubishija in Volkswagna prekinil Mini. Že četrtič zapored so postali zmagovalci najtežjega vzdržljivostnega relija na svetu.

Dirkalni Mini, ki ga izdelujejo blizu Slovenije v tovarni Magna Steyr, je še četrtič zapored zmagal na slovitem reliju Dakar. Po lanskoletni popolni prevladi, ko je Mini zasedel prva tri mesta, je bil s strani angleško-nemške ekipe letošnji Dakar manj dominanten.

Po več kot 9.000 peklenskih kilometrih je drugič v svoji karieri zmagal Katarec Nasser Al-Attiyah s pomočjo sovoznika Mathieua Baumela. Al-Attiyah je leta 2011 že zmagal z moštvom Volkswagen, za Francoza pa je to prva zmaga na reliju Dakar.

Dvojec je nadvladal tekmece kar na petih od trinajstih etap in za več kot pol ure prehitel drugouvrščenega Južnoafričana Giniela de Villiersa in sovoznika Dirka von Zitzewitza, ki sta tekmovala v Toyoti Hilux z osemvaljnim motorjem. Za njima se je, z več kot enournim zaostankom, znašel poljski voznik Krzystof Holowczyc, ki je prav tako dirkal z Minijem. Moštvo Mini je zasedlo še četrto in peto mesto, skupaj kar pet mest v prvi deseterici.

Stéphane Peterhansel je s Peugeotom 2008 DKR končal šele na enajstem mestu. Med tovornjaki je tretjič zapored in skupno dvanajstič zmagala ruska ekipa Kamaz, prestol med motoristi pa je zopet zasedel Marco Coma s tovarniškim KTM 450 Rally. To je njegova druga zaporedna in skupno peta zmaga na reliju Dakar. Puščavski lisjak Miran Stanovnik je svoj 18. Dakar zaključil na 28. mestu med motoristi.

Avtomobilizem.com (Vir: Autoblog, Dakar.com. Foto: Mini)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Dirkalni Porsche 919 Hybrid je pripravljen na novo sezono
Ford krepi proizvodnjo najbolje prodajanih modelov