Novice

Nova Nissanova Micra v modelu souporabe

Pri japonskem Nissanu bodo pričeli koncem letošnjega leta v Parizu s precej zanimivim projektom začetka prodaje nove generacije modela Micra. Omenjeni avtomobil bo ciljni skupini namreč na voljo preko tako imenovanega »car sharinga«, oziroma souporabe avtomobila.

Peta generacija Nissanovega predstavnika segmenta B, ki so jo predstavili na letošnjem avtomobilskem salonu v Parizu, bo na voljo preko modela souporabe avtomobila, ki so ga poimenovali Nissan Intelligent Get & Co Micra. Omenjena storitev oziroma spletna aplikacija – ki sicer deluje na podoben način kot spletne zmenkarije – s pomočjo računalniškega algoritma primerja profile in geografske podatke o registriranih uporabnikih, ki bi lahko v danem trenutku zapolnili avtomobil na želeni relaciji.

Uporabniki tovrstne storitve bodo morali plačevati mesečno najemnino za uporabo avtomobila (letna omejitev 15.000 kilometrov), pri kateri je všteto zavarovanje ter dostop do spletne aplikacije. Pri Nissanu hkrati pravijo, da bo storitev precej cenejša od lastništva avtomobila, saj uporabniki v velikih mestih svoje vozilo velikokrat potrebujejo zgolj nekajkrat mesečno.

Storitev bo koncem letošnjega leta najprej zaživela v francoskem glavnem mestu, kjer bodo uporabnikom na voljo modeli Micra z opremskim paketom Acenta, v katerih se bodo vrteli 0,9-litrski turbobencinski agregati z 90 »konji«.

Avtomobilizem.com (Vir: Carscoops. Foto: Nissan.)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Ste nestrpni pred premiero prenovljenega Volkswagen Golfa?
Zimske proti letnim pnevmatikam, rezultat 5:0