Novice

Novi Aygo osvaja bruseljsko letališče

Potniki, ki prečkajo terminal A na bruseljskem letališču, si lahko zdaj pobliže ogledajo novo Toyoto Aygo. Razstavljena je različica Ayga v kričeče oranžni barvi z detajli v klavirsko črni barvi in 15-palčnimi dvokrakimi platišči v sijajni črni barvi. Najbolj ekstrovertirana različica ‘x-cite’ doda športni pridih v paleto modelov.

V skladu z Aygovo zabavno tematiko je razstavni prostor opremljen s stojnico, ki je namenjena »selfiejem«. Mimoidoči bodo lahko posneli zabavno fotografijo ob prihodu na bruseljsko letališče ali ob odhodu z njega in s tem popestrili svoje potovanje.

Novi Aygo je svojo svetovno premiero dočakal na ženevskem avtosalonu leta 2014. Pri vseh oblikovnih in tehničnih odločitvah za novega Ayga je pomembno vlogo odigrala zabava; od kultnega novega sprednjega dela v obliki črke X do pestrih možnosti prilagajanja. Paleto modelov sestavljajo trije paketi opreme in tri posebne različice, ki jih bodo vsako leto posodobili.

Notranjost in zunanjost sta zasnovani tako, da omogočata zelo različne izvedbe. Toyotin predstavnik v segmentu A ne nudi samo užitkov v vožnji, pač pa ga lahko tudi na zabaven način prilagodite svojemu slogu. Več kot deset delov na vozilu je mogoče enostavno zamenjati z drugačnimi barvami ali izvedenkami v omejenem časovnem okviru in celo po več letih lastništva.

Življenje v novem Aygu je lepše, saj nudi več prostora v kabini in pestro paleto inovativne opreme. Najbolj vpadljiv primer tega je večpredstavnostni sistem x-touch. Prek njegovega 7-palčnega barvnega zaslona na dotik lahko upravljate številne sisteme v avtomobilu, standard povezljivosti s pametnimi telefoni MirrorLink pa omogoča, da svoj avtomobil povežete s svojimi spletnimi profili, brez katerih danes ne znamo več živeti.

Novi Aygo, ki je na voljo z ročnim menjalnikom ali s samodejnim ročnim menjalnikom ‘x-shift’, je opremljen z izboljšano različico nagrajenega Toyotinega 1,0-litrskega bencinskega trivaljnika s tehnologijo VVT-i. Izjemen motor, ki še vedno sodi med najlažje v svojem razredu, vsebuje številne izboljšave zmogljivosti, ki pripomorejo k najmanjši porabi goriva (3,8 l/100 km) in najmanjšemu izpustu CO2 (88 g/km) v tem razredu vozil.

Po zaslugi razstavnega prostora na bruseljskem letališču si bo več kot milijon obiskovalcev, ki vsak mesec pridejo skozi terminal A, lahko med prvimi pobliže ogledalo novi Aygo, preden poleti pride v prodajne salone po vsej Evropi.

Vir: Toyota

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Matej Žagar zgodovinski zmagovalec VN Finske
Continental nadgrajuje sistem za nadzor pnevmatik