Hitrejše polnjenje bi omogočilo zmanjšanje vrzeli v vsakodnevni uporabnosti v primerjavi z vozili z motorji na notranje zgorevanje. V primerjavi s točenjem goriva je trenutno čas polnjenja električnega avtomobila predolg. Če postane polnjenje tako hitro in enostavno kot točenje goriva, strah pred dosegom ne bo imel več takšnega vpliva in bodo električni avtomobili lahko imeli manjše baterijske pakete.
Prodajati želijo baterije in ne avtomobilov
Pri Nyoboltu so se povezali z oblikovalsko hišo Callum, ki jo je ustanovil avtomobilski oblikovalec Ian Callum, in skupaj z njimi ustvarili električni športni avtomobil. Za zunanjo obliko je odgovoren Julian Thomson, oblikovalec prvotnega Lotusa Elise. Kar nekaj podobnosti je vidnih s tem legendarnim športnim modelom, toda Nyoboltov športnik je nekoliko širši in daljši. Namesto stranskih ogledal so digitalne kamere, v primerjavi z Elise pa je ta električni športnik seveda nekoliko težji. Kot so zapisali v uradnem sporočilu, je masa, zahvaljujoč karoseriji iz ogljikovih vlaken, bližje eni toni. Maso so lahko omejili navzgor tudi zaradi majhnega baterijskega paketa, ki ima le 35 kilovatnih ur. V šestih minutah se napolni v celoti in vozniku ponudi do 250 kilometrov dosega.
Britanci sicer niso razkrili, ali nameravajo pričeti s proizvodnjo športnika, saj želijo prvenstveno pričeti z velikoserijsko proizvodnjo njihove baterijske tehnologije. Trenutno so opravili že več kot dva tisoč ciklov hitrega polnjenja, njihov baterijski paket pa praktično ni izgubil na zmogljivosti. Po vseh testih bi radi pričeli prodajati svojo tehnologijo avtomobilskim proizvajalcem, prav tako pa si želijo, da bi njihova tehnologija našla svoj prostor v tovornjakih in avtobusih.
Avtomobilizem.com (Vir: MotorAuthority. Foto: Nyobolt.)
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen