S to ekskluzivno rešitvijo ima športni, kompaktni kupe, navzven dinamično podobo z dodatno prestižno noto. Veliko vetrobransko steklo se razteza v streho do sredine avtomobila in zagotavlja vozniku ter potnikom izjemno preglednost z občutkom prostornosti in enkratne izkušnje v vožnji. Ne zagotavlja le uživanja v sončnih žarkih, marveč odpira izjemen pogled tudi na oblake in mestno nočno osvetlitev. V nasprotju z drugimi zasteklitvami streh, nima prečnih pregrad, ki bi omejevale vidljivost. Prav to zagotavlja vozniku, sopotniku spredaj in potnikom zadaj, užitek v izkušnji primerljivi z zaznavanjem okolice pilota pod lahko kupolo vojaškega letala.
Opel je prvič predstavil to inovativno zasteklitev strehe leta 2006, pri takratnem rodu Astre GTC. Zanjo se je doslej odločilo približno 18.000 kupcev Astre GTC po vsej Evropi. Za tovrstno zasteklitev strehe so Oplovi inženirji registrirali 11 patentov. Ob novi Astri GTC je panoramsko vetrobransko steklo na voljo tudi pri novi Zafiri Tourer. Opel je pač z njo še enkrat potrdil vodilno vlogo pri zagotavljanju inovativnih zasteklitev. »Naši kreativni oblikovalci in inženirji nenehno razvijajo inovativne rešitve zasteklitve, prilagojene različnim avtomobilskim razredom. Gre za uveljavljeno Oplovo tradicijo, po kateri so tovrstne rešitve na voljo kot izhodiščne možnosti po atraktivnih cenah,« pravi Alain Visser, podpredsednik Opla, zadolžen za marketing.
Izjemna preglednost in ostale domiselne rešitve
Z zunanje strani se zdi črna kovinska streha neprekinjeno nadaljevanje panoramskega vetrobranskega stekla. Sprednja in sredinska stebrička sta črne barve, s čemer je poudarjena homogenost strehe. Ob močnem soncu je mogoče na notranji strani raztegniti poseben senčnik, ki zagotavlja posebej prijetno vzdušje. Senčnik je mogoče poljubno premikati in preprosto vpenjati v različnih položajih. Zaščito pred soncem dopolnjuje integrirani senčnik, ki ga je mogoče zložiti za zadnjim delom strehe.
Obogatena ponudba motorjev: dva nova dizelska motorja s 110 in 130 KM
Od začetka naročanja v juniju je bila Astra GTC na voljo s petimi motorji z ročnim menjalnikom. Mednje so sodili štirje bencinski motorji z delovnima prostorninama 1,4 in 1,6 litra z največjimi močmi od 74 kW (100 KM) do 132 kW (180 KM). Ponudbo je zaokrožal dizelski motor 2.0 CDTI s skupnim vodom za gorivo, z največjo močjo 121 kW (165 KM).
Ponudbo dizelskih možnosti bosta razširili dve izvedenki 1,7-litrskega motorja CDTI s skupnim vodom za gorivo. Dosegata največji moči 81 kW (110 KM), oziroma 96 kW (130 KM). Ob tem znaša ta njuna največja navora 280 Nm, oziroma 300 Nm. Za njuni novi elektronski krmilni enoti in optimiziran proces izgorevanja so od zasnove dalje poskrbeli Oplovi inženirji. Novi sistem vbrizga goriva brizgne gorivo s tlakom 1800 barov. Kompresijsko razmerje je zmanjšano. Novi injektorji zmorejo v delovnem taktu do pet vbrizgov goriva. Variabilni turbinski polnilnik ima z dodatnim tipalom izjemno natančen nadzor tlaka stisnjenega zraka.
Astri GTC 1.7 CDTI ecoFLEX je namenjen, pri obeh zmogljivostnih stopnjah, tudi šeststopenjski ročni menjalnik. Tehnologija Start/Stop je del serijske opreme, kar se posebej ugodno odraža z omejenim izpustom CO2 (119 g/km) in majhno porabo goriva (4,5 l/100 km).
Januarja 2012 bo ponudbo obogatil šeststopenjski samodejni menjalnik, ki si ga bo mogoče omisliti z 1,4 litrskim bencinskim motorjem, s turbinskim polnilnikom in turbodizelskim motorjem 2.0 CDTI, s skupnim vodom za gorivo. Prihodnje leto bo ponudbo dopolnila tudi visoko zmogljivostna različica OPC.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen