Novice

Opel Meriva z novim samodejnim menjalnikom pri bencinskem motorju

Opel je svoji slogovno prepričljivi, fleksibilni in ergonomični prvakinji zagotovil nove vsebine posebej prepričljive za kupce, ki stavijo na udobje.

Vodilni avtomobil v evropskem enoprostorskem segmentu B (25-odstotni delež v letu 2011) je namreč sedaj z 1,4-litrskim bencinskim motorjem s turbinskim polnilnikom (88 kW/120 KM) na voljo tudi s samodejnim menjalnikom. Tako je obogatena obstoječa tovrstna ponudba dizelskega motorja 1.7 CDTI s samodejnim menjalnikom. Novi različici Merive z 1,4-litrskim motorjem s samodejnim prestavljanjem je namenjen nov, posodobljen šeststopenjski menjalnik z zmanjšanim trenjem, z bolj tekočim prestavljanjem in krajšimi časi zamenjave prestav. Tudi Meriva 1.7 CDTI s samodejnim menjalnikom (81 kW/110 KM) je deležna prednosti novega menjalnika.

Nova Meriva z 1,4-litrskim motorjem s turbinskim polnilnikom in samodejnim, šeststopenjskim menjalnikom, doseže največjo moč 88 kW/120 KM in največji navor 200 Nm pri 2300 vrtljajih na minuto. Iz mirovanja pospeši do 100 km/h v 11,9 s in doseže največjo hitrost 185 km/h. Ob tem porabi 7,2 l goriva na 100 km (169 g CO2/km). Meriva z enakim motorjem in ročnim šeststopenjskim menjalnikom porabi v povprečju 6,4 l goriva na 100 km.

Motor Merive 1.7 CDTI s samodejnim menjalnikom doseže največjo moč 81 kW/110 KM in največji navor 280 Nm pri 2300 vrtljajih na minuto. Od nič do 100 km/h pospeši v 12,9 s in doseže največjo hitrost 178 km/h. V povprečju porabi 6,1 l goriva na 100 km in izpusti v ozračje 160 g CO2/km.

Nova generacija samodejnih menjalnikov: manj trenja, več udobja, hitrejše prestavljanje

Druga generacija Oplovega šeststopenjskega samodejnega menjalnika bo na voljo poleti 2012, za avtomobile novega modelskega leta. Ob večji učinkovitosti sodijo med poglavitne izboljšave krajši časi prestavljanja ter zmanjšanje hrupa in tresljajev. Z zmanjšanjem pretvornika navora se je zmanjšala tudi inercija. Učinkovitost je izboljšana z optimizacijo zobniških prenosov, vključno s tornimi ploščami, ležaji in tesnilnimi obroči. Trdota blažilne vzmeti je skoraj za polovico manjša, s čemer je odločno povečano dušenje vibracij. Po novem vključujejo prestave neposredno nadzorovani linearni elektromagneti. So lažji in omogočajo hitrejše prestavljanje. Tako je odzivnost za 60 odstotkov boljša, saj je potrebno za vključitev prestave le 100 milisekund. Ob tem je čas celotnega postopka prestavljanja zmanjšan za 40 odstotkov.

Kot pri prejšnjem menjalniku je mogoče tudi pri novi generaciji šeststopenjskega samodejnega menjalnika ročno prestavljati z uporabo funkcije ActiveSelect. Ob tem je mogoče prestavno ročico potiskati naprej, oziroma nazaj. Adaptivni sistem elektronskega nadzora prestavljanja združuje številne inteligentne funkcije. Mednje sodi samodejna prestavitev v prosti tek ob zaustavitvi, kar zagotavlja prihranke pri porabi goriva. Poseben program delovanja ob vožnji po klancu samodejno prepozna vzpenjanje oziroma spust in skladno s tem izbere pravšnjo prestavo. Med prednosti novega menjalnika sodi tudi za 30 mm kompaktnejša zgradba, kar omogoča trdnejšo zgradbo vozila in večjo varnost ob trkih.

Skladna, funkcionalna in ergonomična prvakinja ohranja vodilni položaj

Od prihoda na trg druge generacije leta 2010 ostaja Opel Meriva vodilna med enoprostorci evropskega segmenta B. Leta 2011 je prvakinja fleksibilnosti in ergonomije dosegla 25 odstotni tržni delež segmenta. V Nemčiji je njen tržni delež znašal celo 43 odstotka. Do konca aprila 2012 se je za najbolje prodajan avtomobil segmenta odločilo že več kot 218.000 Evropejcev. V ADAC statistiki okvar za leto 2012, objavljeni maja letos, je bila Opel Meriva ponovno ocenjena kot najboljši mini enoprostorec in kot eden najbolj zanesljivih avtomobilov v Nemčiji.

Zgodbi o uspehu Merive prispevajo veliko še privlačen dizajn, visoka kakovost in edinstvena fleksibilnost notranjosti, z izjemno ergonomičnostjo. Nemški strokovnjaki za zdravje hrbtenice (Aktion Gesunder Rücken e.V.) so ji podelili prestižno oznako kakovosti AGR za celotno vozilo, s čemer je Oplov mini enoprostorec postal prvi avtomobil s tovrstno celostno oznako v svetovnem merilu. Merivinem uspehu in množični prodaji botrujejo številne izvirne rešitve med katere sodijo sedeži zasnove FlexSpace, vrata FlexDoors, sredinska konzola FlexRail ter opcijski ergonomični sedeži in oopolnoma integriran nosilec koles FlexFix.

Vir:GM

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Uspešno nadeljevanje evropske sezone
Posadka V-Racing Matej Grudnik –Maja Pahor, Clio 2.0 GrN je minuli vikend odlično nastopila na Rally-u Velenje