Opel se požvižga na zadnje trende in zmanjšano povpraševanje po električnih modelih. Kot je potrdil izvršni predsednik Florian Huettl, bodo sledili zastavljenim načrtom in s prihodnjim letom lansirali na trg izključno baterijsko-električne modele. Motor z notranjim zgorevanjem bo preživel le še v obstoječih modelih, ki so že v prodajnih salonih.
Kljub večenergijski platformi je v igri samo elektrika

“Naš cilj je, da naredimo te avtomobile cenovno dostopne širšemu krogu strank,” je za Automotive news Europe povedal Huettl in dodal, da podjetje trdno verjame v električno prihodnost brez izpustov emisij. V prihodnosti želijo prodajati predvsem cenovno konkurenčne električne modele, vodilo prodaje pa bo vsaj v prihodnjih nekaj letih Frontera. Cena za baterijsko-električno različico s 300-kilometrskim dosegom je v Nemčiji postavljena na 29 tisoč evrov, kasneje bo na voljo tudi izvedenka z daljšim, 400-kilometrskim dosegom. Po drugi strani je s Frontero še na voljo tudi blago-hibridni pogonski sklop v kombinaciji z 1,2-litrskim trivaljnim bencinskim motorjem ter elektromotorjem z 21 kilovati, ki bo v Nemčiji stal od 24 tisoč evrov naprej.
“S Frontero in novim Grandlandom pri Oplu zaključujemo prvo fazo elektrifikacije, kjer soobstajajo električni pogonski sklopi in pogonski sklopi z notranjim zgorevanjem,” je ob razkritju Frontere razložil Huettl in dodal, da ima Opel zdaj zelo svežo modelno paleto, ki sloni na večenergijski arhitekturi in v baterijsko-električnih modelih z dovolj dosega po njegovem mnenju dovoljuje tudi daljše vožnje po avtocesti.
Električni model, manjši od Corse

“Opel rad dela s konceptnimi avtomobili in jih spreminja v resničnost. Koncept Experimental prikazuje naslednji korak v naših načrtih, da bi s prihodnjimi modeli postali popolnoma električni.” Da bi elektromobilnost postala dosegljiva širši skupini, Opel razvija nov baterijsko-električni model z vstopno ceno okoli 25 tisoč evrov. Huettl ni razkril več informacij in je zbranim novinarjem povedal le to, da bo pozicioniran pod Corso. Najverjetneje bo slonel na Stellantisovi arhitekturi, ki si jo bo delil s Citroëom ë-C3.
V lanskem letu je Opel na globalni ravni povečal prodajo za 15 odstotkov na 670 tisoč prodanih avtov. Prodaja baterijsko-električnih modelov je zrasla za 22 odsstotkov in ima znotraj znamke 15-odstotni tržni delež. Pri Mokki je delež prodanih baterijsko-električnih različic največji, sledi Corsa.
Avtomobilizem.com (Vir: Europe Autonews. Foto: Opel.)
Mnenja uporabnikov
2 komentarjev za "Opel ne spreminja smeri: prihodnje leto samo še električni modeli"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Ne spreminja smeri, to je res, žal je ta smer navzdol…
Za elektro eksperiment so se odlocili zrtvovati znamko, ki jo je najmanj skoda.