Novice

Posel je sklenjen: Geely in Renault bosta skupaj razvijala termične motorje

Skupina Renault in Geely sta zaključila pogajanja za ustanovitev skupnega podjetja Horse, ki bo za oba razvijalo motorje na notranje zgorevanje in hibridne pogone. S tem se bosta podjetji lahko osredotočili na razvoj baterijsko-električne tehnologije.

Skupno podjetje bo razvijalo predvsem učinkovitejše hibridne motorje in motorje na notranje zgorevanje. Gre za odgovor tekmecem, ki so, zaradi manjše rasti prodaje baterijsko-električnih modelov, ponovno pričeli vlagati sredstva v razvoj klasičnih termičnih motorjev.

Vsaka stran si lasti polovico skupnega podjetja

Aurobay Skovde 2024 Arc
Aurobay, razvojno podjetje Geelyja, bo postalo del podjetja Horse.

“Kombinacija različnih tehnologij pogonskih sklopov je potrebna za uspešno dekarbonizacijo v svetu, kjer se pričakuje, da bo več kot polovica proizvedenih vozil do leta 2040 še vedno odvisna od motorjev z notranjim zgorevanjem,” sta Renault in Geely zapisala v skupni izjavi. Tako Renault kot tudi Geely si lastita točno polovico skupnega razvojnega podjetja.

Renaultova strategija povezovanja z drugimi podjetji za znižanje razvojnih stroškov je v polnem teku. Pretekli teden so sklenili partnerstvo s kitajskim razvojnim podjetjem za razvoj električnega modela s ceno okoli 20 tisoč evrov. Posel z Geelyjem je še pomembnejši in služi kot ključna strateška poteza za prihodnost. Renault se bo zdaj lahko osredotočil na razvoj baterijsko-električnih modelov, obenem pa z najnovejšo tehnologijo pri klasičnih motorjih ostal pomemben igralec na trgu, ki še vedno prinaša največ dohodkov.

Motorji za več avtomobilskih znamk

Za Geely je sklenitev partnerstva odlična priložnost za širitev izven Kitajske. Avtomobilski velikan sicer že ima v lasti svoje razvojno podjetje Aurobay, kjer so prevzeli inženirje Volva ter za Geely razvijajo motorje na notranje zgorevanje in hibridne pogone. Aurobay bo zdaj postal del podjetja Horse.

Horse bo imel sedež v Londonu in bo dobavljal motorje Volvu, Renaultu, Dacii, Nissanu in proizvajalcem izven obeh skupin. Renault je pred nekaj tedni že uradno potrdil, da so sklenili posel s turškim proizvajalcem avtobusov in tovornjakov. Na letni ravni želijo proizvesti okoli pet milijonov motorjev in imeti 15 milijard evrov letnega prihodka. Izvršni predsednik podjetja bo Matias Giannini, Daniel Li pa bo postal predsednik uprave.

Avtomobilizem.com (Vir in foto: Renault in Geely.)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Volkswagen ni pozabil na vstopni ID.3 – večja baterija za daljši doseg
Ženevski salon se dokončno poslavlja