Dvanajstvaljnik, ki je pri BMW-ju od leta 1987, ko so ga kot prvi med nemškimi proizvajalci avtomobilov obudili po drugi svetovni vojni, sicer stalno pridobival na prostornini in posledično moči, je tokrat do ponovnega odločnega dviga nazivne moči prišel z uporabo tlačnega polnjenja, kateremu se je BMW pri svojih avtomobilskih dvanajstvaljnikih dolgo upiral.
544 namesto 443
Inženirji so vzeli za osnovo dvanajstvaljnik, ki je ohranil delovno prostornino šestih litrov, število valjev in njihovo razporeditev, ter mu dodali sodobnejšo verzijo neposrednega vbrizga goriva, odstranili sistem krmiljenja sesalnih ventilov Valvetronic, mu ponovno namestili klasični dušilni loputi ter primaknili še dve turbopuhali (po eno za vsako vrsto valjev) z vmesnimi hladilniki zraka, ter dobili v zameno 400 kilovatov oziroma 544 konjskih moči nazivne moči ter 750 njutenmetrov največjega navora, ki naj bi bil na voljo že vse od 1500 vrt/min naprej.
Še bolj nov kot motor pa je menjalnik, ki je kot prvi v katerem koli BMW-ju samodejni osemstopenjski- Četudi močno dvomimo, da kupce tovrstnih avtomobilov podatek o porabi goriva sploh zanima, oziroma igra vlogo pri nakupu avta, se BMW pohvali da se novinec zadovolji s »samo« 12,9 l/100 km. njegova končna hitrost je tradicionalno omejena na 250 km/h, pospešek do stotice več kot dvotonskega kolosa pa naj bi trajal manj kot pet sekund.
Drobni, a nezmotljivi namigi na V12 srce
Na zunaj je zastavonoša prepoznaven po posebej zanjo oblikovanih 19-palčnih platiščih, V12 napisih na kromiranih vložkih na prednjih vratih, štirih oglatih in kromiranih izpušnih ceveh na zadku in med njimi nameščeno kromirano letvico, na nosu pa seveda tudi po samosvojih ledvičkah s poudarjenim okvirjem ter rahlo bolj izbočenimi prečkami.
Pri vstopu v notranjost avta potnike pozdravijo kromirane letvice na pragovih z osvetljenim napisom V12, v napa usnje v celoti oblečena armaturna plošča, vratne obloge in sedeži piko na i pa pristavi še kombinacija alkantare in koreninskega lesa v predelu stropne obloge ter strešnih ročajev za potnike.
Bogato ×3
Prvič bogata je serijska oprema novincev, med katero najdemo vse in še več kot človek danes sploh rabi v avtu. Drugič bogati sta maloprodajni ceni obeh različic, ki sicer še nista znani, vsekakor pa kaj dosti manj kot vsaj 130.000 evrov za cenejšo od obeh ne gre pričakovati. Tretjič bogat je tudi obseg nabora doplačil, ki kljub zajetnosti seznama serijske opreme dopušča doplačila v višini deset ali več tisoč evrov.
Mnenja uporabnikov
19 komentarjev za "BMW 760i/Li"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
aww.bmw.
Fiatfan.
blokade daš vn pa je.:D
nwm no ampak za ta denar raje lexsusa al pa maserati
kdor bo kupil takšen avto ne bo gledan na denar, ker ga ima itak verjetno toliko, da še sam ne ve koliko ga ima. poleg tega pa nebo gledal kako hiter je avto glede na malčke, ampak bo gledal kako hiter je avto glede na konkurenco, poleg tega pa bo gledal še bolj na udobnost, ta pa je neprimerno boljša kot pri kakšnih športnih malčkih 🙂 kje vam je pamet 🙂
ne osvetlitev števcev je bele barve, ampak tisti BMW-jevi števčki spodaj, ki so za analogni prikaz trenutne porabe pa vidim da so modre barve!
zdej pa to prvič vidim, se mi zdi da je tako samo pri 760i, npr. 750i ma vse bele barve!