Slednji se od navadnega 9-3 karavana razlikuje po 20 milimetrov povečani oddaljenosti trebuha od tal, novih odbijačih, ki sta v znak povečane odpornosti na praske in terenska potepanja deloma odeta v nelakirano mat plastiko, enako pa sta zaščitena s plastikami tudi oba pragova in koloteki blatnikov.
Za boljše spopadanje s terenom skrbi elektronsko nadzorovani štirikolesni pogon XWD ali na dolgo Cross Wheel Drive, katerega srčika je zapora sredinskega diferenciala. Slednja je izvedena v podobi mokre večkolutne sklopke, katere lamele po potrebi (v odvisnosti od zdrsa prednjih koles) stiska batnica hidravličnega valja in s tem pošlje, ob togi spojitvi sklopke, do 50 odstotkov pogonskega navora na zadnji kolesni par.
Med pogonskimi stroji so na voljo tri motorizacije, ki pa po svojih zmogljivostih uspešno podpihujejo športni značaj 9-3X-a. Tako so za zahodnjaške in skandinavske trge predvideni dvolitrski BioPower bencinar, ki zmore delovati tudi na mešanice etanola E85 (155 kW/211 KM in 300 Nm), za vse ostale trge, kjer etanol ni »politično zanimiv«, pa je predviden njegov brat 2.0 T s podobnimi zmogljivostmi in ročnim oziroma samodejnim šeststopenjskim menjalnikom. Dvoturbinski dizel 1.9 TTiD razpolaga s kar 132 kW oziroma 180 KM, a se njegovih največjih 400 njutenmetrov prenaša zgolj skozi prednji kolesni par, saj ga Švedi žal ponujajo samo kot dvokolesno gnano različico brez možnosti ali doplačila za XWD.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen