Predstavitve

Slovenska predstavitev: Audi A7 Sportback

Po petici sportback je Audi ustvaril večji in prestižnejši petvratni model, ki se uvršča med limuzini A6 in A8.

A7, ki se zdi zelo konkreten odgovor BMW-jevi petici granturismo, se za razliko od Bavarca ponaša z zelo sloko in nizko silhueto. V dolžino meri 4,97 metra, širok je 1,91 metra ter seže zgolj 1,42 metra v višino. Pri tem njegova medosna razdalja meri 2,91 metra. Pri zunanji podobi ne manjkajo značilni elementi, kot so velika maska z kromirano obrobo in sprednji žarometi z dnevnimi lučmi v LED tehniki, zadnje luči pa se skrivajo pod padajočim zadkom, za katerega bi lahko rekli, da avtu daje rahel retro pridih. Njegova karoserija je izdelana iz kombinacije jekla in aluminija, ki poleg manjše teže zagotavlja tudi visoko stopnjo trdnosti.

Da je avto širok in nizek, se jasno kaže tudi v potniškem prostoru, kjer vlada prijeten občutek utesnjenosti. Armaturno ploščo odlikuje povsem nova oblika, pri kateri pa so ohranjeni klasični elementi upravljanja. Sistem MMI vključuje 6,5 ali 8-palčni barvni prikazovalnik, ki se skrije v armaturno  ploščo, upravljamo pa ga s pomočjo vrtljivega gumba na sredinski konzoli. Zahvaljujoč veliki medosni razdalji se lahko druga vrsta pohvali s količino prostora za noge zadaj sedečih, ki pa zaradi padajoče strehe ni tako radodarno odmerjen za glave le-teh. Ena od prednosti petvratne zasnove je velik , predvsem pa zelo lahko dostopen prtljažni prostor. Ta v osnovni postavitvi meri 535 litrov, z zlaganjem naslona zadnjih sedežev pa je moč iz njega iztisniti do 1.390 litrov prostora z ravnim dnom.

Ob lansiranju v motorni paleti najdemo dva dizelska in dva bencinska motorja. Vstopni je trilitrski TDI, ki razvije 150 kilovatov (204 KM) in je serijsko sparjen s samodejnim menjalnikom multitronic. Nad njega se uvršča prav tako trilitrski TDI, ki pa zmore 180 kilovatov (245 KM) ter je na voljo v serijski kombinaciji s sedemstopenjskim menjalnikom S-tronic ter štirikolesnim pogonom quattro. Bencinsko ponudbo sestavljata 2,8-litrski atmosferski motor s 150 kilovati (204 KM) ter trilitrski tlačno polnjeni agregat TFSI, ki razvije 220 kilovatov (300 KM). Oba bancinarja imata serijsko vgrajen sedemstopenjski menjalnik S-tronic ter štrikolesni pogon quattro. Gre za novo generacijo pogona, ki je bila prvič predstavljena v modelu RS5. Ta v normalnih pogojih prenaša moč v razmerju 40:60 v korist sprednjih koles, po potrebi pa se lahko to razmerje spreminja do 70:30 ali 15:85. Za pogon quattro je na voljo tudi športni diferencial, ki v zavojih prenaša navor na zunanji kolesi in s tem izboljša krmiljenje. Za boljšo lego skrbi tudi usmernik zraka na prtljažnih vratih, ki se dvigne pri hitrosti 130 kilometrov na uro, ponovno spusti pri hitrosti 80 kilometrov na uro, mogoče pa ga je upravljati tudi z gumbom v potniškem prostoru.

Za sedmico iz Ingolstadta so na voljo najosodobnejše tehnične rešitve, kot je serijsko vgrajen varnostni sistem Audi pre sense, ki lahko prepreči nesrečo ali ublaži njene posledice, ter opcijski dodatki, med katerimi velja našteti projekcijski sistem zaslona, ki projecira informacije na vetrobransko steklo, prilagodljivi tempomat s funkcijo Stop & Go, sistem Audi active lane assist, ki vozniku pomaga vzdrževati smer vožnje, ali parkirni sistem, ki pomaga vrteti volan pri parkiranju. Poleg tega si je za udobje moč omisliti sprednja sedeža s prezračevalno in masažno funkcijo, avtotelefon s tehnologijo Bluetooth online, ki omogoča dostop do interneta, zvočni sistem Bang & Olufsen in še bi lahko naštevali.

Cene se gibljejo od 54.900 evrov za različico 3.0 TDI, pa do 62.900 evrov, kolikor je potrebno odšteti za model 3.0 TFSI quattro. Do konca letošnjega leta jih bo na naše ceste zapeljalo približno 20, v letu 2011 pa kar 40 vozil.

Mnenja uporabnikov

24 komentarjev za "Slovenska predstavitev: Audi A7 Sportback"


Viktor
14 leta 4 meseci nazaj

Audi pa res ne razvija nobene kopije, k tak design zadnjih luči je postopoma začel razvijat pri a4 b7, spredaj pa je itak unikaten po svojih ledicah in vsak model zaseda svoj unikat. Ne bi poimenoval novega modela, če že gradi na starih… 😉

LukL
14 leta 5 meseci nazaj

audiFreak med a3 in a7 je pa zelo velika razlika tak da ne vem kje ti gledaš?

_IceMan_
14 leta 5 meseci nazaj

*designa

_IceMan_
14 leta 5 meseci nazaj

CLS-u ni do kolen… Za Audi spet brca v temo kar se tiče desgina…

Blinder
14 leta 5 meseci nazaj

Meni je prav lep. Tudi zadaj in v notranjosti.

 
Slovenska predstavitev: Seat Alhambra
Slovenska predstavitev: BMW X3