Novi superšpotnik je nastal pod okriljem Mercedesovega hišnega predelovalca AMG, z vsem kar ponuja pa se lahko kosa z najekskluzivnejšimi nemškimi in italijanskimi konkurenti. SLS namreč že navzven daje vedeti, da gre za zelo poseben izdelek. To bahavo kaže z dolgim in nizkim nosom, z režami na sprednjih blatnikih in na motornem pokrovu ter seveda z galebjimi krili – pardon vrati, s katerimi je v petdesetih letih zaslovel model 300 SL Gullwing. Neopažena pa ne ostanejo niti 19 oziroma 20-palčna platišča ter ogromni zavorni koluti (s primerno velikimi čeljustmi), ki se neuspešno skrivajo za njimi. Precej posrečena mešanica starega in novega torej.
A trud pri oblikovanju zunanjosti ne bi imel pravega smotra brez prave duše. Slednjo je AMG SLS-u vdahnil s 6,3-litrskim atmosferskim osemvaljnikom, ki razvije 420 kilovatov (571 KM) in 650 Nm največjega navora. Moč in navor se prenašata na zadnji kolesi preko dvosklopkovnega, sedemstopenjskega samodejnega menjalnika AMG Speedshift. To »Mercedesovemu galebu« omogoča, da pospeši od 0 do 100 kilometrov na uro v 3,8 sekunde in s pospeševanjem zaključi pri hitrosti 317 kilometrov na uro. Kot se za vrhunske AMG-jeve stroje spodobi, je tudi SLS-ov motor označen z imenom mehanika, ki ga je sestavil.
Zato, da lahko SLS-a (z malce pretiravanja) primerjamo z vodenim izstrelkom, pa so zaslužni še nizko težišče, ki je posledica nizke namestitve motorja, ter filigranska nastavitev podvozja. Ob odlični športni ergonomiji voznikovega delovnega prostora ter pospeških in pojemkih, ki jih je zmožen, je nas, navadne smrtnike, navdušil tudi z izjemno zvočno kuliso. Kaj v resnici zmore, pa nam je na poligonu pokazal AMG-jev izkušeni inštruktor. Ob glasnem hrumenju iz izpušnih cevi je demonstriral osupljivo hitro in obenem zelo natančno vožnjo skozi ovinke, ki jo je po želji začinil z nadzorovanim drsenjem.
Ob naštetem se ne čudimo napovedim, ki pravijo, da bo SLS našel kar nekaj privržencev tudi na sončni strani Alp, pa čeprav bodo morali zanj odšteti najmanj 219.900 evrov. Sedem kupcev se je zanj namreč že odločilo, pri slovenskem uvozniku pa menijo, da jih bodo v enem letu prodali vsaj deset.
Za konec pa še nekaj za burjenje domišljije in obenem opis ekskluzivnosti tega izdelka. Ob »osnovnih« 220 tisočakih lahko kupci zapravijo na primer še 9.000 evrov za ozvočenje Bang & Olufsen, dobrih 14 tisočakov za AMG-jev visoko zmogljivi, keramični zavorni sistem ali pa nekaj več kot 15 tisočakov za poseben srebrni lak.
Mnenja uporabnikov
8 komentarjev za "Slovenska predstavitev: Mercedes-Benz SLS AMG"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Drugič raj povejte,če bo kaj zanimivega na vranskem,da si lahko osebno ogledamo zadevo,ne pa da se slinim po fotkah..drugač pa hud je tale SLS AMG
bomba avto
i want to lick it 😀 ne sj ne hud hud
To pa ja to! Kapo dol, res bomba avto.
Verjetno ena izmed najboljših mešanic retro in modernega dizajna. Super. 🙂