Pri petvratnem cee’du in karavanskem cee’du SW opazimo novo masko s kromiranim robom, nova žarometa in rahlo preoblikovan sprednji odbijač. Nova so tudi platišča iz lahke litine, rahlo preoblikovan zadnji odbijač ter zadnja žarometa z izgledom LED-diod. Za razliko od prvih dveh modelov pa je nekoliko mlajši pro_cee’d, ob naštetih spremembah, ohranil star obraz.
Vse različice so doživele nekaj več sprememb v notranjosti. Takoj opazimo nov štirikraki volanski obroč z boljšim oprijemom in novo prestavno ročico z varnostnim gumbom za prestavljanje v vzvratno prestavo. Osvežitev sredinske konzole je prinesla nov avtoradio, novo dvopodročno klimatsko napravo, preoblikovan pa je tudi njen talni del s stranskima prečkama. Prikazovalnik potovalnega računalnika se je s sredinske konzole preselil na bolj pregledno mesto med merilnike, ki so dobili tudi bolj atraktivno osvetlitev Supervision. Naštete spremembe zaokrožujejo kakovostnejši in na otip bolj prijetni materiali.
V motorni paleti je glavna novost okrepljeni 1,6-litrski dizel, (predvidoma na voljo od začetka naslednjega leta) čigar moč je s 85 kilovatov (115 KM) narasla na 94 kilovatov (128 KM), po novem pa so vsi dizelski motorji serijsko opremljeni z ročnim šeststopenjskim menjalnikom. V bencinski ponudbi bomo še naprej našli znane, a v prid nižje porabe goriva rahlo izboljšane bencinske motorje s prostornino od 1,4 do dveh litrov ter močjo od 80 do 105 kilovatov (od 109 do 143 KM).
Na tehničnem področju velja omeniti prenovljeno podvozje z novimi vzmetmi, čvrstejšim vpetjem vseh členkastih komponent ter čvrstejšim sprednjim prečnim stabilizatorjem. Kot prvi avtomobil v nižjem srednjem razredu pa je cee’d dobil tudi možnost vgradnje sistemov VSM (Vehicle Stability Management), ki deluje v povezavi z ESP-jem ter sistem HAC (Hillstart Assist Control) za pomoč pri speljevanju v klanec.
Prenova je cee’du prinesla tudi osveženo opremo, ki se deli v pakete LX Open, LX Fresh, LX City, EX Dynamic, TX in TX Sport Pack, ki med drugim prinašajo serijsko klimatsko napravo, upravljanje radia na volanu ter večjo dostopnost dodatkov, kot je na primer modrozoba napeljava za prostoročno telefoniranje (na voljo že pri tretjem opremskem paketu).
Cene se gibljejo od 9.990 evrov, koliko je potrebno odšteti za model pro_cee’d z 1,4-litrskim bencinskim motorjem, pa do 18.690 evrov, kolikor zahtevajo za karavanskega cee’da SW z dvolitrskim dizlom v nosu.
Mnenja uporabnikov
10 komentarjev za "Slovenska predstavitev: Prenovljena kia cee'd"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Ok, zdej pa KIA odpade. Prejšnja mi je bla full bolj všeč. Izgleda kot, da nočejo več dobre prodaje…
Ravno zato, ker slika ni vse….
V živo sploh ni tako slabo drugače ! Meni tudi ni bilo všeč, vendar ko sem ga videl v živo.. SLika ni vse.
Na silo hoče Schreyer poenotiti celostno podobo Kie (kar je sicer dobrodošlo) ter s tem pustiti svoj pečat (sprednja maska=kost), četudi s tem "uničuje" uspešen design Cee'da. Pri novih modelih mu bolj uspeva (Venga, Soul, novi Sorento)
Imam občutek, kot da je kirurg malo mimo zarezal….
…aja, mogoče želijo malo zmanjšati prodajo 🙂