Continetalova pnevmatika se od zunaj ne razlikuje od običajnih pnevmatik, ki jih danes srečujemo na osebnih vozilih. Razlika v primerjavi z ostalimi pnevmatikami je le v njeni notranjosti, kjer je pod tekalno površino na notranji strani karkase nameščen poseben zaščitni sloj. Zaščitni sloj je izdelan iz materiala, ki v primeru luknje zaradi žeblja, vijaka ali drugega manjšega predmeta v trenutku zalije nastalo luknjo, ne da bi voznik sploh opazil, da se je kaj zgodilo. Sloj omogoča krpanje lukenj do velikosti približno 5 mm, s čemer (statistično) pokrije večino predrtij pnevmatik.
Pnevamtika ContiSeal tako, za razliko od ostalih sistemov, ki omogočajo vožnjo s predrto pnevmatiko, po predrtju ne zahteva obiska vulkanizerja, ampak omogoča, da voznik tudi dalj časa vozi z žebljem v tekalni površini. Glede na to, da večina voznikov verjetno ne bo prav pogoste metala pogledov pod blatnike, proizvajalec priporoča, da lastniki ContiSeal pnevmatik periodično (op. a. žal ne navaja, kako pogosto) obiščejo strokovnjake, ki bodo preverili ali v tekalni površini ne tiči kakšen žebelj ali vijak.
Na prihajajočem passatu CC bodo pnevmatike ContiSeal na voljo v dveh dimenzijah (235/45 R 17 W in 235/40 R 18 W).
Mnenja uporabnikov
2 komentarjev za "ContiSeal: samodejno krpanje lukenj"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
kolkr vem ma stinger tak nareto da majo "špice" luknje vmes,zgleda nekako takole-> o če pogledaš navpično navzdol v posamično "špico"
Zanimivo, ko bo kdo bežal pred policisti, pa mu bodo vrgli čez cesto tiste špice, on pa kar veselo čez in naprej, policaji pa OO