Avto treh kontinentov
Captiva je oblikovno povsem moderen in mišičast SUV. Po dimenzijah že trka na vrata velikih športnih terencev, če ne drugače po notranjem prostoru za sedem potnikov. Captiva je tudi večja od sestrske antare. Šest centimetrov ni veliko, a vseeno se je na ta račun povečal prtljažnik in prostor za zadnjo sedežno vrsto. Captiva je na prednjem delu tudi bolj klasična z manj oblikovalskega eksperimentiranja pri detajlih, a v opremi LT sport je vse prej kot dolgočasna. Na avtomobilu je precej kromiranih dodatkov, ki na temnem avtomobilu res pridejo do izraza. Opazili boste tudi 18-palčna lahka platišča in zatemnjena stekla. Z dodatki je najstniško zaključen le zadek z izgledom tako imenovanih »lexus« luči, ki so nekako že iz mode in s smešnimi lijaki na izpušnih ceveh. Ameriški gigant, ki ima bogate izkušnje, bi na tem mestu lahko dizajnersko svetoval Korejcem. Najbogatejši nivo opreme
Oprema LT sport je najbogatejša oprema, ki jo premore captiva. V tem paketu res najdete vse kar se pričakuje od dobro opremljenega avtomobila. Še najbolj športno od naziva paketa je usnjeno oblazinjenje v dveh barvah. Gre za kombinacijo rdeče in črne, s stilskimi rdečimi šivi. Tudi na volanskem obroču. Sedeži so trše narave, a neutrudljivi tudi na daljših poteh. Prednja sedeža sta tudi ogrevana, voznikov pa tudi dodatno električno nastavljiv v vseh smereh. Posebnost dotične captive je tudi tretja sedežna vrsta, ki pa za razliko od konkurence ni samo za okras. »Tretji« sedeži so povsem spodobnih mer in zato je na njih manj utesnjenosti. Sedeža se elegantno in nevidno pospravita v prtljažno dno, upravljanje z njima pa je enostavno. Če smo že pri prtljažniku, ki meri pri pospravljenih sedežih 465 litrov prostornine, omenimo še možnost priročnega ločenega odpiranja zadnjega stekla.
Še nekaj besed o opremi. Testna captiva je na svoji klasično oblikovani armaturni plošči, brez posebnih oblikovalskih prijemov vsebovala vse, kar povprečno zahteven voznik od tovrstnega avtomobila pričakuje. Tako je že samoumevno, da je v najbogatejših paketih opreme avtomatska dvopodročna klimatska naprava in radio z izmenjevalnikom za šest CD-jev ter s predvajalnikom MP3 datotek. Samoumevna je tudi vsa elektrifikacija, nekako v tem razredu vozil manjka samo še navigacija in mogoče še parkirna tipala spredaj, ki pa jih lahko doplačamo. Dovolj bogato je tudi na področju varnosti. Med pomembnejše elektronske dodatke za aktivno varnost spada pomoč pri spustih, sistem proti zdrsu pogonskih koles in sistem proti prevračanju.
Makadamski SUV
Če smo dandanes že navajeni, da športni terenci niso za brezpotja in da se zaradi tršega podvozja še najbolje znajdejo prav na asfaltu, bi lahko captivo označili kot črno ovčko (pa ne samo zaradi barve). Zaradi svojega relativno mehkega podvozja in zelo mehkega servo volana, se captiva odlično znajde prav na makadamu in njemu primernih luknjah. Na asfaltnih podlagah pa tako precej plava, a za normalno vožnjo bo vseeno dovolj suverenosti v zavojih. Športno vožnjo, kljub imenu paketa opreme, pač odsvetujemo. Tudi štirikolesni pogon ni nobena znanost, ampak gre za elektronsko preklopljivi sistem, ki deluje »po potrebi«. Pri vrtenju prednje osi v prazno zmore elektronika razporediti navor največ v polovičnem razmerju med prednjo in zadnjo osjo. Prednji in zadnji diferencial nimata zapor. DA motorju in NE menjalniku
Veliko captivo poganja 2,0-litrski dizelski agregat znan tudi iz ostalih chevroletov. Zmogljivosti so povsem solidne, a športnosti ne pričakujte. Dizelski agregat s 110 kilovati požene skoraj dve toni težko captivo v 11,3 sekunde do 100 km/h. Povsem zadosti, a grenki priokus pusti 5-stopenjski samodejni menjalnik, ki v primerjavi s konkurenco deluje počasno in zadržano. Najbolj »moteče« je tako naglo speljevanje, ko voznik potrebuje eksplozivnost in odzivnost. Zgodi se, da pritisnemo na plin, motor zagrgra, skozi pogonski sklop pa prvih nekaj dolgih trenutkov ne “pride” potrebni navor do koles. Pri umirjenji vožnji avtomatika popolnoma zadosti pričakovanja. Proizvajalec navaja kombinirano porabo 8,6 litra goriva na 100 kilometrov, a naše izkušnje pravijo, da se captiva AT vozi bližje porabi desetih litrov na 100 km, kjer se je gibalo mimogrede tudi naše testno povprečje.
Najdražji chevy v Sloveniji
Tako je. Novodobni chevroleti segajo že v višje cenovne razrede. Prav testna captiva z opremo LT sport bo kupca veljala po uradnem ceniku 37.350 €. Prav uradna cena dandanes captivi ne dela levje usluge, saj vemo da je v tem segmentu konkurenca pestra kot še nikoli. Dejstvo pa je, da ob popustih, ki jih ponujajo trgovci, lahko captiva postane mnogo privlačnejša in tako kupite dosti avtomobila za »malo« evrov.
Mnenja uporabnikov
6 komentarjev za "Chevrolet Captiva 2,0 VCDi AT LT Sport"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Mislm da je med santa fejem pa temle velka razlika,tudi v kakovosti…..
Armaturka deluje zastarelo, vsekakor pa cena ni nizka – kljub skoraj vsej opremi. Če se človek že odloči za takšno vozilo potem bi raje pogledal za Santa Fe-jem.
partty, lepo razloženo. A vseeno to grgranje je obupno. še vedno motor zavrti, a ga avtomatika ne spusti skozenj. Uporabniško zelo moteče.
To pa so jajca, da jim ni para…..morš bit f…… da to kupiš….
Lep, sam problem ni v avtomatiki. Problem je v motorju, namreč ima ogromno turbo luknjo pri nizkih vrtljajih. Najbolj se opazi pri ročnem menjalniku, ko speljuješ, če ga najprej ne zavrtiš na mal več obratov (predn začneš popuščat sklopko) traja celo večnost, da pride do tistih 2500vrtljajev. Seveda, ko jih doseže pa povleče lepo. Pri avtomatiki celo lepše povleče, ker ga "drži pod sklopki" do tistga navora. Tako, da se motor prej zavrti.