Uporabnost in prilagodljivost na prvem mestu
Med testiranjem petsedežnega berlinga multispace smo ugotovili, da mu je karoserijski prirastek v primerjavi s predhodnikom prinesel še prostornejšo in bolj uporabno notranjost. To velja zlasti za dolžino, pri kateri je pridobil dobrih 24 centimetrov ter za širino, ki šteje dodatnih 15 centimetrov. S tem sta zagotovljeni izjemna prostornost na sprednjih sedežih ter prav tako prostorna druga vrsta s tremi ločenimi sedeži, ki jih lahko zložimo ali celo odstranimo in pridobimo ogromen tovorni prostor. Armaturna plošča je skoraj v celoti izdelana iz trde plastike, a na otip deluje dovolj kakovostno in trpežno. Ob presenetljivo majhnem predalu pred sovoznikom se oddolži s številnimi odprtimi odložišči, z zaprtim predalom nad instrumentno ploščo ter s priročno polico pod stropom avtomobila.
Zelo udobno za prvih pet, manj udobno za zadnja dva
Glavna posebnost te različice pa tiči v zadnjem delu, ki je navadno namenjena zgolj prtljagi. Tu sta nameščena še dva sedeža, ki z ostalimi tvorita pravljično število sedem. Nekoliko manj pravljična pa je njuna dejanska uporabnost. Zaradi visokih tal in posledično pomanjkanja prostora za noge in glavo sta primerna predvsem za otroke, medtem ko se bodo odrasli lahko brez večjih frustracij na njih peljali zgolj na krajših relacijah. Njuna posebnost in obenem največja hiba pa je, da ju, za razliko od večine podobnih primerkov, ni moč pospraviti v dno prtljažnega prostora. Čeprav lahko zložimo njuno hrbtno naslonjalo, žal ne omogočata normalne uporabe prtljažnega prostora. Iz avtomobila ju lahko sicer brez težav odstranimo, a ob tem izgubimo možnost naključne uporabe, poleg tega pa potrebujemo še prostor, kamor ju lahko shranimo.
Najboljša izbira
Znani 1,6-litrski turbodizelski agregat, ki razvije 80 kilovatov (109 KM), je idealna izbira za ta avtomobil. Ob normalni uporabi namreč ponuja dovolj moči in navora, odlikuje pa ga tudi uglajeno in razmeroma tiho delovanje. Pri menjalniku, ki je sicer dovolj natančen, se ne branili šeste prestave in malce krajših hodov prestavne ročice. Tako motorizirani berlingo ob zadovoljivih zmogljivostih ponuja tudi sprejemljivo porabo goriva, ki je na testu (v precej ostrih zimskih razmerah) znašala dobrih sedem litrov na 100 prevoženih kilometrov.
Okretnost in udobje pred voznimi užitki
Berlingovo podvozje je prirejeno njegovi večnamembnosti,ki vključuje tako prevoz potnikov kot večjih količin prtljage in raznega tovora. Zato od njega ne moremo pričakovati športnih značilnosti, dobimo pa zato dobro vzmetenje, ki uspešno blaži tudi večje neravnine brez pretiranega zibanja v zavojih. Močna servo podpora volanskega mehanizma omogoča zelo lahkotno manevriranje, ki je zelo dobrodošlo zlasti v mestu, manj navdušujoč pa je posrednost le-tega pri višjih hitrostih.
Z doplačili kmalu zapustimo območje ugodne cene
Serijsko opremljeni berlingo multispace ima vse, kar nujno potrebuje povprečni uporabnik. To so zavorni sistem ABS, čelni varnostni blazini, električni pomik sprednjih stekel, centralno zaklepanje z daljinskim upravljanjem, potovalni računalnik in avtoradios CD predvajalnikom, ki podpira tudi zapise v formatu mp3. Zato je cena testnega primerka, ki je, poleg dodatnih dveh sedežev, s spiska doplačljive opreme imel vgrajene še dobrodošle dodatke, kot so samodejna klimatska naprava, tempomat z omejevalnikom hitrosti, tipala za pomoč pri vzvratnem parkiranju, tipalo za dež ter USB in AUX priključka za zunanje naprave, presegla mejo ne ravno skromnih 20 tisočakov. Z naštetim je berlingo primeren tako za vsakdanja (tudi službena) opravila kot za družinske počitnice in daljša potovanja.
Za konec
Berlingo multispace je zelo uporaben avto, ki si z dodatnima sedežema nedvomno širi krog potencialnih uporabnikov. Žal pa ima v tem primeru vse skupaj rahel priokus zasilnosti, saj je z njima v določeni meri okrnjena njegova osnovna prostornost, sedeža pa sta namenjena predvsem otrokom.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen