Z resnejšim obrazom
S prenovo so coltu nadeli nov, bolj oglat sprednji del z masko, ki spominja na nos lovskega letala. S tem so sicer dosegli večjo podobnost z nekaterimi hišnimi modeli, obenem pa tudi rahlo oblikovno neskladje med sprednjim in zadnjim delom, ki je pri trivratni različici, čigar zadek ni doživel omembe vrednih sprememb, še bolj očitno. Kljub temu colt ostaja všečen avtomobil, ki bo morda ravno z agresivnejšimi linijami sprednjega dela pritegnil več mlajših kupcev.
Mladostno oblikovana, a nadpovprečno plastična notranjost Notranjost tudi po prenovi ostaja mladostno oblikovana. Bolj ali manj vse ostaja v znamenju krogov – okrogli so zračniki, prenovljene krmilne enote klimatske naprave in avtoradia, okrogla je celo gumijasta manšeta prestavne ročice, ne manjkata pa niti prav tako okrogli držali za pijačo na sredinski konzoli, ki lahko služita tudi kot priročni odlagališči drobnarij. Poleg stikal na sredinski konzoli so na novo oblikovani merilniki in volanski obroč, zeleno osvetlitev instrumentov pa je zamenjala rdeča. Bolj zahtevne lahko zmoti trda plastika, iz katere so izdelani armaturna plošča in vratne obloge, nas pasta bolj zmotili praktično neobstoječa bočna opora sedežev in slaba preglednost nazaj zaradi zajetnih C-stebričkov. Boljša od pričakovane je na drugi strani prostornost v drugi vrsti, kjer se bosta lahko brez težav namestila tudi dva odrasla potnika. Prtljažni prostor v osnovni postavitvi meri le 160 litrov, a je moč njegovo prostornino po potrebi povečati z enostavnim zlaganjem deljive sedežne klopi.
Trivaljnik z 1,1 litra prostornine razvije 55 kilovatov (75 KM) in 100 Nm največjega navora. To mu sicer na papirju ne omogoča omembe vrednih zmogljivosti, v praksi pa postreže s presenetljivo živahnim delovanjem. Kot večino trivaljnikov, tudi tega označuje malce bolj nemirno delovanje v prostem teku, za kar pa se ob priganjanju odkupi z veseljem do vrtenja in skoraj športno rezkim zvokom. Na testu je ob precej živahni vožnji povprečna poraba znašala 7,2 litra neosvinčenega bencina na 100 prevoženih kilometrov, ob bolj umirjeni uporabi pa bo motor na 100 kilometrov zahteval kakšen liter manj, zlasti ob upoštevanju indikatorja prestave, ki prikazuje optimalno prestavo za najmanjšo porabo goriva.
Od mesta do mesta
Mitsubishijev malček se gotovo najbolje znajde v mestu, kjer se izkaže z dobro mero okretnosti. Kljub skromnim zunanjim meram lahko parkirne manevre v določenih primerih oteži že omenjena nepreglednost zaradi zajetnih stebričkov, a ne v tolikšni meri, da bi vas to spravljalo v obup. V zavojih je colt razmeroma mehak, a tudi pri hitrejši vožnji ponuja dovolj zanesljiv občutek. Pri vožnji na avtocesti majhna medosna razdalja botruje rahlemu poskakovanju in tresljajem, ki zmanjšujejo udobje in na daljših vožnjah povzročajo utrujenost, na razdaljah, ki jih ponuja slovenski avtocestni križ pa tudi to ne bo prišlo posebej do izraza.
Osnova zadostuje
Paket Inform vključuje vso osnovno opremo, brez katere si danes težko predstavljamo sodoben avtomobil. Za varnost skrbijo zavorni sistem ABS s porazdelitvijo zavorne sile EBD ter varnostni blazini za voznika in sovoznika. Za udobje pa je poskrbljeno z električnim pomikom stekel in zunanjih ogledal, s centralnim zaklepanjem na daljinsko upravljanje, z avtoradiom s CD predvajalnikom, ki podpira tudi datoteke v zapisu mp3 ter vtičnico za zunanji vir glasbe. In čeprav se ne more postavljati s platišči iz lahke litine, pa se lahko colt z opremo Informpohvali s širokimi pnevmatikami z merami 195/50 R15.
Za konec
Colt s trivaljnim srcem ne osupne z zmogljivostmi, je pa prijetno poskočen in zato zelo primeren za vožnjo v urbanih središčih. Tudi po prenovi ostaja mladosten avtomobil, ki z osnovno opremo po sprejemljivi ceni ponuja vse, kar potrebuje povprečen uporabnik.
Mnenja uporabnikov
5 komentarjev za "Mitsubishi Colt 1,1 Inform"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Ja sej pod osnovno opremo ima že vse zgoraj naštete stvari vključene.:)
S 1.11.2009 bo akcijska cena takega avtomobila 8.990 EUR.
Ja, ampak v primerjalni tabeli je tudi Colt z osnovno opremo.
Za ceno je dobil +, ker ima v ceni všteto vso nujno opremo s klimo vred. Clio npr. nima ne klime, ne el. pomika stekel…
Vozil sem parkrat CZ3, pa me nekako ni prepričal. Sedeži so se mi zdeli neudobni in laž je, da dva zadaj zlahka sedita. Povrh je pa še dražji in precej popije.
Če gledam cene ostalih konkurentov je najdražji, ima pa + za ceno. Kdaj bi si potem zaslužil – za ceno?