Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
goldhorn
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr maj 28, 2008 1:13 pm

Napisal/-a goldhorn Po dec 08, 2008 3:28 pm

MacTron je napisal/-a:goldhorn: Malo si preberi kaksene izkusnje so ze imeli uporabniki...
(in tu niti ni bila navadna parabola)
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 2567#90256

Poleg tega pa se poslusaj tole oddajo (Januar 2008)
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 694#960694

Ne sedaj mislit, ce te v prvo niso ustavil te pa ne bodo nikoli... verjemi ob prvi resni
kontroli bos moral globoko v "tošl". Torej, ce te pamet ne preprica te bo pa kazen.


Jah izkušnje nekaterih gor ali dol. Sklepam po temu, kar vidim na cesti. Število vozil, ki imajo kit je ogromno.

Sam imam v avtomobilu dobre žarnice in ne kit iz dveh razlogov - ker želim imeti tehnično izpravno vozilo in ker ne želim slepiti drugih voznikov.
 
golfmania
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So dec 13, 2008 6:09 am

zdravo sem nov na forum in komentiram uporabo xenon ž.

Napisal/-a golfmania So dec 13, 2008 6:40 am

ker vidim da se nekateri bojijo imet xeonke lohka rečem da ni tazga problema kot se govori o policajih. sam imam golfa II in imam bi-xenski kit komplet (xeonke 6500k) od bosch-a že 2 leti notr in med tem časom so me parkrat ustavili policaji in mi niso nikoli rekli zakaj imam v golf II xenonske žarnice (original parabule brez pranja žarometov...).
tako kot tudi na tehničnem pregledu mi ni nič težil že 2-krat sm ga naredu z xeonkami.
je pa res da so moteče luči za nasproti vozeča vozila ampak samo ko je noč in dežuje, ker se odbija od ceste svetloba. drugače pa zakon xenon!!!

lp
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: zdravo sem nov na forum in komentiram uporabo xenon ž.

Napisal/-a lizard So dec 13, 2008 3:34 pm

golfmania je napisal/-a:ker vidim da se nekateri bojijo imet xeonke lohka rečem da ni tazga problema kot se govori o policajih. sam imam golfa II in imam bi-xenski kit komplet (xeonke 6500k) od bosch-a že 2 leti notr in med tem časom so me parkrat ustavili policaji in mi niso nikoli rekli zakaj imam v golf II xenonske žarnice (original parabule brez pranja žarometov...).
tako kot tudi na tehničnem pregledu mi ni nič težil že 2-krat sm ga naredu z xeonkami.
je pa res da so moteče luči za nasproti vozeča vozila ampak samo ko je noč in dežuje, ker se odbija od ceste svetloba. drugače pa zakon xenon!!!

lp


Jaz bi ti vzel izpit zaradi gledanja le na la lastno rit oz malomarnosti, poleg tega pa bi ti z ročno svetilko ponoči svetil v oči iz razdalje 1 cm, in vsakič ko bi zaprl oči bi te vsekal s pendrekom po buči. Preklete egoistične riti. Važno da vi dobro vidite, in vas boli kur* za vse ostale v prometu. Policaji so pa itak... mah raje nič ne povem.
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko So dec 13, 2008 3:54 pm

jaz še kar ne zastopim, kako ste lahko tako občutljivi. Večkrat vozim relacijo bled - vrhnika, ponavadi ko je že noč in ravno na to sem pozoren. Na voznike s xenonkami. Kot je že nekdo rekel, na cestah jih mrgoli xenonk. Sem že opazil kakšen primerek da je močneje svetil ampak nič posebnega da bi tukaj zganjal tak vik in krik, ko da bi posledično izgubil vid za 2 minute zarad tega :roll: Meni so dejansko moteče samo dolge luči. Nevem no pomoje malo pretiravate s tem, al pa sem jest v tem času naletel samo na originalne homologirane xenonke z lečo :lol:
Zadnjič spremenil M4rko, dne So dec 13, 2008 3:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe So dec 13, 2008 3:58 pm

M4rko je napisal/-a:jaz še kar ne zastopim, kako ste lahko tako občutljivi. Večkrat vozim relacijo bled - vrhnika, ponavadi ko je že noč in ravno na to sem pozoren. Na voznike s xenonkami. Kot je že nekdo rekel, na cestah jih mrgoli xenonk. Sem že opazil kakšen primerek da je močneje svetil ampak nič posebnega da bi tukaj zganjal tak vik in krik, ko da bi posledično izgubil vid za 2 minute zarad tega :roll: Meni so dejansko moteče samo dolge luči. Nevem no pomoje malo pretiravate s tem, al pa sem jest v tem času naletel samo na originalne homologirane xenonke z lečo :lol:

pozabu si paoment da vozis suv-a kjer sedis vsaj 20 cm visje kot ostali v svojih avtih ki niso suv-a ali terenci.to bi tut znau bit faktor da te ne moti toliko...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko So dec 13, 2008 4:06 pm

no na to pa nisem pomislil :D Ampak dobro SUVa nimam toliko dolgo, prej sem se vozil z malimi in izkušnje nič kaj drugačne.. Res pa je da sem šele sedaj bolj pozoren na xenonke (ravno zaradi te teme) :D In pomoje so tudi drugi (že zaradi psihe in še toliko bolj bulijo v žaromete nasproti vozečih vozil..) :D
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So dec 13, 2008 5:21 pm

Mene moti življenska filozofija na cesti: važno da jaz dobro vidim in mi je vseeno za vse ostale. Saj ponoči ni tak problem, ampak ko je dež pa bog pomagaj.

Razmišljajte o posledicah, jaz nisem alergičen na to zaradi samega sebe, ampak zaradi tega kaj se lahko zgodi. Recimo da te v nalivu en oslepi z xenon kitom, ti nečesa ne vidiš na cesti, izgububiš nadzor, po možnosti ubiješ še koga ob cesti, zletiš s ceste se zabiješ v hišo, ubiješ še kakšnega spotonika itd... Samo zato, ker nasproti vozeč ni imel nobene zavesti, in mu je bilo mar samo za njegovo lastno ušivo smrdljivo rit.

Takšna nesreča, čeprav malo verjetna ti obrne na glavo celo življenje. O psiholoških posledicah pa raje sploh ne razmišljam!!!
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So dec 13, 2008 5:24 pm

V vecini primerov se je izkazalo, da ravno tisti, ki dajejo xenon kite v parabole niso
prenastavili zarometov na najnizjo tocko kajti v njihovih glavah je le eno... "da jaz
bolje vidim na cesto
" ...torej v tem primeru je razsvetljeno (karekiram) vse od ceste
do vesolja... in ravno zato ni priporocljivo oz. bi moral ze pocasi govorit o prepovedi
tega kajti ne vem kaj vam pomeni beseda ozavescenost. Nobena psiha ni prisotna pri
buljenju v taksen zaromet... le bezen pogled preko vetrobranskega stekla.

Tu so se izjeme kateri uporabljajo t.i R zarnice, ki so namenjene parabolami ampak
zal se vedno nezadostno brez pranja in avtomatske nastavitve... vendar nekako
v 20% boljsem razmisljanju (le spustiti zaromet na nanjizjo tocko).

No, da nadaljujemo zaceto... in prav tisti, ki ze dejejo xenon kite dajo ponavadi
kar S zarnice (cenejse) in prav ta je namenjen samo zarometom z LECO.

Ne vem kdo je od vas pregledal tisti skupek tem katere so na prvi strani... zelo malo
ker v tem primeru nebi bilo treba OZAVESCATI!.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So dec 13, 2008 5:36 pm

MacTron je napisal/-a:Ne vem kdo je od vas pregledal tisti skupek tem katere so na prvi strani... zelo malo
ker v tem primeru nebi bilo treba OZAVESCATI!.


Noben tega ne bere, noben se ne izobražuje, ker se jim zdi to odveč, vendar se noben ne zaveda, da s tem lahko reši življenje. Problem je v zavesti ljudi oz. posledično v njihovi ozaveščenosti. In če nimajo dovolj visoke zavesti, je niti ne grejo vsaj umetno ozaveščat z branjem.

P.S. recimo tista tema o modrih pozicijskih. Nevem ali sem opazil to samo jaz, ampak nekateri tam, ki so zagovarjali te svari še polpismeni niso bili.
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko So dec 13, 2008 5:43 pm

jaz sem komentiral samo svoja opažanja. O tej nevearnosti o kateri ti govoriš bi rekel da velja za dolge luči ne pa xenonke. Pač še enkrat, samo na podlagi svojih opažanj. Sicer tudi jaz še vedno razmišljam o vgradnji xenonk, če pa se slučajno bom odločil bom hotel tudi optimalno nastavitev da nebo tako kot je mactron rekel svetilo v vesolje in na 4 pasove hh
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So dec 13, 2008 6:07 pm

M4rko je napisal/-a:jaz sem komentiral samo svoja opažanja. O tej nevearnosti o kateri ti govoriš bi rekel da velja za dolge luči ne pa xenonke. Pač še enkrat, samo na podlagi svojih opažanj. Sicer tudi jaz še vedno razmišljam o vgradnji xenonk, če pa se slučajno bom odločil bom hotel tudi optimalno nastavitev da nebo tako kot je mactron rekel svetilo v vesolje in na 4 pasove hh


Verjemi, da ko je na AC naliv + noč (in ko nimaš SUV-ja :)), in se ti xenon kiter pripelje odzadaj za trenutek nič ne vidiš, saj se ti razsvetli celoten obraz preko zvratnega ogledala. Nič kaj boljše niso slabo nastavljene halogenske kratke luči.
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Re: zdravo sem nov na forum in komentiram uporabo xenon ž.

Napisal/-a sebaveh So dec 13, 2008 6:09 pm

golfmania je napisal/-a:ker vidim da se nekateri bojijo imet xeonke lohka rečem da ni tazga problema kot se govori o policajih. sam imam golfa II in imam bi-xenski kit komplet (xeonke 6500k) od bosch-a že 2 leti notr in med tem časom so me parkrat ustavili policaji in mi niso nikoli rekli zakaj imam v golf II xenonske žarnice (original parabule brez pranja žarometov...).
tako kot tudi na tehničnem pregledu mi ni nič težil že 2-krat sm ga naredu z xeonkami.
je pa res da so moteče luči za nasproti vozeča vozila ampak samo ko je noč in dežuje, ker se odbija od ceste svetloba. drugače pa zakon xenon!!!

lp


Saj ko bo prišlo do nečesa - ali bo nekdo zapeljal iz ceste zaradi tvojih luči, ali pa tudi če ne boš ti kriv, pa ti zavarovalnica to najde - Potem se vprašaj kakšen zakon bo tak xenon. Če se v mene tak samo nasloni, bom najprej nalašč rekel policaju naj mu malo še lučke pogleda...
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
M4rko
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Ne jan 02, 2005 10:33 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a M4rko So dec 13, 2008 6:29 pm

lizard je napisal/-a:
M4rko je napisal/-a:jaz sem komentiral samo svoja opažanja. O tej nevearnosti o kateri ti govoriš bi rekel da velja za dolge luči ne pa xenonke. Pač še enkrat, samo na podlagi svojih opažanj. Sicer tudi jaz še vedno razmišljam o vgradnji xenonk, če pa se slučajno bom odločil bom hotel tudi optimalno nastavitev da nebo tako kot je mactron rekel svetilo v vesolje in na 4 pasove hh


Verjemi, da ko je na AC naliv + noč (in ko nimaš SUV-ja :)), in se ti xenon kiter pripelje odzadaj za trenutek nič ne vidiš, saj se ti razsvetli celoten obraz preko zvratnega ogledala. Nič kaj boljše niso slabo nastavljene halogenske kratke luči.


to z vzratnim ogledalom zna biti moteče ja.. sem že parkrat bil primoran umakniti ogledalo proč da ni bleščalo (včasih). No sedaj zelo prav pride vzratno ogledalo ki se ti ponoči zatemni, tako da vozila z lučmi niso moteča, pa naj bodo xenonke ali halogenke :)
 
Uporabniški avatar
...:::Team:::...
Novinec
 
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr sep 26, 2007 12:47 pm
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Napisal/-a ...:::Team:::... So dec 13, 2008 7:05 pm

Čeprav nimam vgrajenih HID žarnic v avto se popolnoma strinjam z M4rko-m saj tudi ce ima avto kit noter sploh ne blešči tak hudo kot vi pretiravate. No priznam da malo bolj že ampak tak grozno pa spet ni da bi bil zdaj 2 minuti slep pa kr zapeljal dol iz ceste zaradi tega ;) Druga pesem pa so kiti, ki imajo svetilnost nad 8000K in navzgor tisto se pa ze na dalec vidi da je preveč modro pa se tak poceni mi deluje. Medtem ko 4300K in 6000K pa nekdo, ki se ne spozna na avtomobile sploh opazil ne bo. Če bi imeli vsi pravilno nastavljene luči navadne bi blo 3x manj bleščanja kot s HID kitom, ker eni sploh ne opazijo da jim ena luč sveti v vesolje, druga pa v pod pa se še kr vozijo....tega pa ne razumem :?

P.S. Vozim Megana Cabrio, ki je nizek zato lahko pišem iz izkušenj...oz. vsaj takšne so moje :D
P0rn Industries Inc.

speedfreak za moderatorja!
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So dec 13, 2008 8:25 pm

...:::Team:::... je napisal/-a:Čeprav nimam vgrajenih HID žarnic v avto se popolnoma strinjam z M4rko-m saj tudi ce ima avto kit noter sploh ne blešči tak hudo kot vi pretiravate. No priznam da malo bolj že ampak tak grozno pa spet ni da bi bil zdaj 2 minuti slep pa kr zapeljal dol iz ceste zaradi tega ;) Druga pesem pa so kiti, ki imajo svetilnost nad 8000K in navzgor tisto se pa ze na dalec vidi da je preveč modro pa se tak poceni mi deluje. Medtem ko 4300K in 6000K pa nekdo, ki se ne spozna na avtomobile sploh opazil ne bo. Če bi imeli vsi pravilno nastavljene luči navadne bi blo 3x manj bleščanja kot s HID kitom, ker eni sploh ne opazijo da jim ena luč sveti v vesolje, druga pa v pod pa se še kr vozijo....tega pa ne razumem :?

P.S. Vozim Megana Cabrio, ki je nizek zato lahko pišem iz izkušenj...oz. vsaj takšne so moje :D


Nevem koliko voziš po AC, ampak v nočnem deževju, ko se ti ksenon kiter prilepi na rit, vidiš skoraj nič :)
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar So dec 13, 2008 8:41 pm

jst mam pa drug problem..mam original xenon in avtomatsko nastavljive luči.
ampak mi svetijo previsoko. v kabini ni nobenega stikala za ročno spuščanje.
a se da to fizično na luči naredit al mogoče na senzorjih na premi? al bo treba nosilce podlagat :? avto vel satis
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So dec 13, 2008 9:07 pm

vepar je napisal/-a:jst mam pa drug problem..mam original xenon in avtomatsko nastavljive luči.
ampak mi svetijo previsoko. v kabini ni nobenega stikala za ročno spuščanje.
a se da to fizično na luči naredit al mogoče na senzorjih na premi? al bo treba nosilce podlagat :? avto vel satis


A ti drugi blendajo oz. kako veš da ti svetijo previsoko?
Je možno, da ga imaš parkiranega na neravni podlagi, in ko ga vžgeš prižgeš avtomatsko luči in se ti le te nastavijo glede na nagnjen položaj avta?

Lahko se je pa enstavno kaj pokvarilo, jaz dositkrat vidim orignal xenone, in jim denimo ena luč sveti gor, druga pa normalno.
 
chevy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1539
Pridružen: Pe maj 02, 2008 1:53 pm

Napisal/-a chevy So dec 13, 2008 9:14 pm

vepar je napisal/-a:jst mam pa drug problem..mam original xenon in avtomatsko nastavljive luči.
ampak mi svetijo previsoko. v kabini ni nobenega stikala za ročno spuščanje.
a se da to fizično na luči naredit al mogoče na senzorjih na premi? al bo treba nosilce podlagat :? avto vel satis


Vem kako je pri halogenkah oz. navadni luči - vijakec, za nastavljanje višine snopa. Pri xenonkah nevem - pa si pogledal, če ima regulacijski vijakec za višino snopa :?:
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard So dec 13, 2008 9:17 pm

chevy je napisal/-a:
vepar je napisal/-a:jst mam pa drug problem..mam original xenon in avtomatsko nastavljive luči.
ampak mi svetijo previsoko. v kabini ni nobenega stikala za ročno spuščanje.
a se da to fizično na luči naredit al mogoče na senzorjih na premi? al bo treba nosilce podlagat :? avto vel satis


Vem kako je pri halogenkah oz. navadni luči - vijakec, za nastavljanje višine snopa. Pri xenonkah nevem - pa si pogledal, če ima regulacijski vijakec za višino snopa :?:


Serijski xsenoni imajo vse to avtomatsko!
 
Uporabniški avatar
zoki986
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če mar 20, 2008 4:56 pm
Kraj: Radeče

Napisal/-a zoki986 Po dec 15, 2008 2:20 pm

Jaz mislim za pranje žarometov,....v vsakem primeru ali imaš xenon ali pa ne jih je potrebno vsake toliko časa očistiti,...noben mi pa nebo rekel da če imaš pranje žarometov le z vodo da dovolj opere (da je čisto),...opere le največji ˝drek˝,...tako da sem osebnega mnenja da je potrebno žaromete prav tako čistiti redno,...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov