Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL So okt 10, 2009 7:42 pm

evo luč-žaromet zgleda takole, je tole bi-xenon?
no prej so bli pa navadni žarometi gor, brez xenona
zdaj pa to do pondelka je reku da bo kupu navadne žaromete (120€) al pa bo reku da ne more pridit. zdaj bi moglo bit vse jasno

zdaj pa mi povej ker kabel bi blo treba kupit/naročit da bo to delovalo, in da ne bo javljalo napak za pregorele žarnice

a je to to ko sm js dal link al ni? se da to kje v slo dobit? a sta v kompletu oba za levi in desni žaromet?
Priponke
Slika0jm.jpg
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So okt 10, 2009 11:31 pm

LukL: Na sliki ima avto bi-xenon zaromete (kot sem napisal zgoraj) v leci oz. zraven je elektronika
katera D1S zarnici, spremeni lego v kratke in dolge, zraven nje pa se nahaja dnevna luc P21W.

Ce so bili prej navadni zarometi potem konektor ne sodi na te zaromete... torej ti sedaj pride v
upostev ta zgornji adapter iz navadnega 10-pinskega v 14-pinski konektor za te bi-xenonske zaromete.
Ta adapter naj bi resil tudi znak pregoreli zarnic (v Sloveniji tega adapterja se nisem zasledil v
prodaji) na tisti strani pa pise, da je SET torej bi morala biti 2 (za vsak zaromet svoj).

Vprasanje.. ali avto ima ALWR? http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 234#774234
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Ne okt 11, 2009 9:11 am

MacTron je napisal/-a:LukL: Na sliki ima avto bi-xenon zaromete (kot sem napisal zgoraj) v leci oz. zraven je elektronika
katera D1S zarnici, spremeni lego v kratke in dolge, zraven nje pa se nahaja dnevna luc P21W.

Ce so bili prej navadni zarometi potem konektor ne sodi na te zaromete... torej ti sedaj pride v
upostev ta zgornji adapter iz navadnega 10-pinskega v 14-pinski konektor za te bi-xenonske zaromete.
Ta adapter naj bi resil tudi znak pregoreli zarnic (v Sloveniji tega adapterja se nisem zasledil v
prodaji) na tisti strani pa pise, da je SET torej bi morala biti 2 (za vsak zaromet svoj).

Vprasanje.. ali avto ima ALWR? http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 234#774234

avtomatično nastavitev višine snopa žarometov ma, to da bi mel dinamično nastavitev pa mislim da nima
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To okt 20, 2009 11:57 am

LukL: Uredu, ce ima avtomatsko nastavljivo oz. se prilagaja glede na senzorje zadaj
in spredaj ter na sredini potem se lahko montira taksne luci... me pa bolj zanima ali
se je zgodba kam premaknila, ker taksne adapterske predelave niso ravno vsakdanje.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar To okt 20, 2009 12:11 pm

@lukl - potrebuješ tole:

http://cgi.ebay.de/NEU-Xenon-Scheinwerf ... 53d79775fe

plug&play, pa tudi opozorilo na računalniku zgine.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To okt 20, 2009 4:12 pm

Rjuhar: off: Si pogledal prejsnjo stran?... dvomim.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar To okt 20, 2009 5:52 pm

@Mac - sem, pa je dec 10 okt 2009 20:42 vprašal, kaj mora kupit, pa sem mu rekel, da tole. Piše, da je za BiXenon dodaten kabel do krmilne enote, ki je v kompletu.
 
potupljika
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: So okt 17, 2009 7:40 pm

xenon kit

Napisal/-a potupljika So okt 24, 2009 11:07 pm

LP...zanimam se za nakup xenon kita za golf 6 in sicer me zanima ali je 4300k 35w dovolj ker nebi rad imel snoba luči v modri barvi in ali bi bilo bolje kupiti 5000k
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind So okt 24, 2009 11:18 pm

Boljša izbira je 4300K.

Tukaj imaš barvno lestvico:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 536#836536
 
potupljika
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: So okt 17, 2009 7:40 pm

Napisal/-a potupljika So okt 24, 2009 11:57 pm

hvala samo 4300k že malo preveč vleče na rumeno..mislim da bo 5000k lepša svetloba in ravno prav
 
Uporabniški avatar
Lumpy_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2821
Pridružen: Če sep 14, 2006 10:51 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Napisal/-a Lumpy_ Ne okt 25, 2009 4:22 am

Ta lestvica ne kaže ravno tako, kot je v realnosti potem. Kar 4300K noter in bo ok.

5000K že kar precej na modro potegne.
Autobahnbomber......Freude am fahren
BMW f10 535i Sapphire Black Metallic
 
potupljika
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: So okt 17, 2009 7:40 pm

Napisal/-a potupljika Ne okt 25, 2009 12:53 pm

aha no pol bom pa kr 4300k nabavu..hvala ti..a bi mogoče vedu samo še kje mi se najbolj splača uzet xenon kit 4300k 35w in da je uredu..ker denarja za original xenon nimam tale kit se mi pa zdi dokaj uredu in tudi cenovno dostopen
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne okt 25, 2009 1:51 pm

potupljika: Prvo kot prvo, si prebral tale skupek postov kjer so nekatere stvari ze pojasnjene?
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=55015

Na avtomobilu morajo biti naslednje stvari:
- Avtomatska nastavitev zarometov (ALWR) nikakor ne manualno notranje dvigovanje.
- Zarometi z leco (v kolikor zelis dati S zarnice) samo navadne parabole niso priporocljive
(oz. mora biti zarnica prilagojena temu in to je v skrajnem primeru zarnica R - z zaslonko.)
- pranje zarometov (pozimi) zaradi ne-segrevanja xenonskih zarnic kot se to greje pri halogenkah.

V kolikor imas vse to potem, ti predlagam kit, ki je precej boljsi od ostalih Kaixen...
Zakaj ta kit si pa preberi v skupku postov zgoraj.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
potupljika
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: So okt 17, 2009 7:40 pm

Napisal/-a potupljika Ne okt 25, 2009 7:05 pm

MacTron hvala ti za najboljše odgovore...zlat si samo še nekaj me zanima kar nemorem najti...a se lahko pokvari računalnik zaradi kita
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po okt 26, 2009 6:12 pm

potupljika: Naceloma se racunalnik ne mora pokvarit zaradi tega, vendar pa se lahko pokvari vse ostalo, ki
je vezano preko can-bus vodila (torej vse kar je vezano na to vodilo), ker pride do napacnih informacij
podajanja napetosti in s tem zmede racunalnik... v tem primeru imas pri kitih posebne kable, ki to uravnavajo
oz. potemtakem racunalnika ne zmede (to velja za novejse letnike od Golfa V >)

Tu spodaj imas sliko tega t.i. Can-bus fix control (povprasaj tam kjer bos kupil kit), vendar brez tega raje
niti ne poizkusaj z vgradnjo, ker ti bo lahko pokvarilo vrsto naprav na avtu.

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 Sr nov 18, 2009 2:29 pm

Evo vprašanje glede xenona....en problem ...na avtu mi je crknil balast....kupil sem novega (2x ) ampak se je zdej pojavil sledec problem....ko je avto ugasnjen in prizgem luci...deluje vse tako kot mora....ko pa avto prizgem mi zacne utripati zarnica pri kateri sem zamenjal balast....utripa par sekund in crkne....je komu kej jasno kaj bi lohka blo ...povezano je 100% vse pravilno....

Zarnica ni kriva ...zamenjal 3 razlicne ...pri vseh enak problem...
Balast tud predivdevam da ni ...zamenjal 2..isti problem...

Se komu kej sanja...?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Sr nov 18, 2009 11:10 pm

vuko87 je napisal/-a:Evo vprašanje glede xenona....en problem ...na avtu mi je crknil balast....kupil sem novega (2x ) ampak se je zdej pojavil sledec problem....ko je avto ugasnjen in prizgem luci...deluje vse tako kot mora....ko pa avto prizgem mi zacne utripati zarnica pri kateri sem zamenjal balast....utripa par sekund in crkne....je komu kej jasno kaj bi lohka blo ...povezano je 100% vse pravilno....

Zarnica ni kriva ...zamenjal 3 razlicne ...pri vseh enak problem...
Balast tud predivdevam da ni ...zamenjal 2..isti problem...

Se komu kej sanja...?


bo treba žarnico zamenjat počasi, ker se plin počasi "prazni" - to je eden od možnih problemov in me čudi, da imaš tudi pri ostalih žarnicah "isti" problem
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 Če nov 19, 2009 12:38 pm

Ma mislim da v zarnici ni problem kajti vzel sem dobro zarnico z druge strani ...in isto utripa...ko pa je na drugi strani dela normalno. Vglavnem 3 različne zarnice ...isti problem.

Obstaja mogoce kaka moznost da avto ne "sprejme " balasta.....sam tud tuki se pojavi vprašanje...zakaj potem dela ko je samo kontakt brez problema...včeraj recimo sem se vozil malo okrog...na zacetku je utripala in po 20 - 30 sekund se ugasnila....po pbl. 20 minutah voznje ....sem na novo prizgal luci....in je vse delal kokr je treba ...vmes sem se parkrat ugasnil in prizgal...vse ok. Ko sem avto pstil za kake pou urce na parkingu in spet prizgal luci ....ista zgodba kokr na zacetku ...utripa...


Ma mogoce se kdo kak balast doma...da sprobam ...imam obcutek da je nekaj z balastom ...original je crknu ...dva od bosch-a sm sprobal pa je isti problem....mogoce bi slo z kakim drugim ?
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če nov 19, 2009 10:30 pm

Kako imaš zvezan sistem? Direkt na baterijo z relejem ali direkt na original kable od luči brez releja?
 
Uporabniški avatar
vuko87
Novinec
 
Prispevkov: 451
Pridružen: Po okt 31, 2005 6:12 pm
Kraj: lj

Napisal/-a vuko87 Pe nov 20, 2009 4:06 pm

Cash je napisal/-a:Kako imaš zvezan sistem? Direkt na baterijo z relejem ali direkt na original kable od luči brez releja?


zvezan mam direkt na original kable brez releja...mislis da bi rele pomagu ?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov