Elon Musk je bil na očeh javnosti še preden je vstopil v politiko. Kontroverzni vizionar je redno polnil časopise s svojimi nastopi in odločitvami, a zdi se, da je zdaj prestopil mejo in si nabral lepo število nasprotnikov. Še bolj kot v ZDA pa so nad njim razočarani v Nemčiji.
Ni se pametno zameriti kupcem na največjem evropskem avtomobilskem trgu
Prodaja Tesel v Nemčiji v zadnjem letu ni blestela. Kot so ugotovili, je prvi padec prodaje sledil po Muskovem nastopu na januarski inavguraciji Donalda Trumpa in nesrečnemu pozdravu z dvignjeno desnico. Odziv javnosti v Nemčiji je bil silovit in prodaja Teslinih modelov je padla na najnižjo raven v preteklih letih.
Pri nemškemu mediju T-Online so v anketi spraševali obiskovalce spletne strani ali bi kupili Teslin baterijsko-električni avtomobil. Okoli 100 tisoč ljudi je podalo svoj odgovor, od tega jih 94 odstotkov ne bi nikoli kupilo Tesle, 3 odstotki bi razmislili o nakupu, preostali pa bi kupili Teslino vozilo.
Teslina svetovna dominanca vse bolj pod udarom tekmecev
Teslin vzpon se je pričel pred nekaj leti in ni bilo videti, da bi lahko kdo ogrozil njihovo dominanco na trgu baterijsko-električnih vozil. A jih drugi uveljavljeni proizvajalci počasi lovijo, se povezujejo in razvijajo nove rešitve. Potem so tukaj še Kitajci, ki zelo hitro osvajajo domači trg ter se agresivno širijo po globalnih trgih.
Glede na zadnje zapise na omrežju X se Musk ne bo skušal prikupiti kupcem, ki jih je s svojimi dejanji prizadel. Še več, v enem izmed zadnjih sporočil je zapisal, da “Stalin, Mao in Hitler niso umorili milijonov ljudi“, temveč “so jih zaposleni v javnem sektorju“. S temi besedami si je nakopal še več jeze javnosti. Prodaja Tesle je tako v januarju in februarju v Nemčiji padla za 70 odstotkov v primerjavi z enakim obdobjem lani, in to kljub rasti trga baterijsko-električnih vozil.
Opomba uredništva: po objavi rezultatov ankete v različnih medijih je število odgovorov v zelo kratkem času naraslo na več kot 467.500, pri čemer jih je kar 70 odstotkov trdilo, da naj bi razmišljali o nakupu Tesle. T-Online je preveril podatke in razkril, da naj bi kar 253.000 glasov prišlo s samo dveh IP naslovov v ZDA, kar naj bi po njiihovem mnenju nakazovalo, da so rezultati prirejeni. Dodali so, da je bila raziskava na omrežju X deljena tisočkrat, med bolj odmevnimi pa je bila z 2,8 milijona ogledov objava Elona Muska – seveda po tem, ko so rezultati zanj postali pozitivni.
Avtomobilizem.com (Vir: Carscoops. Foto: Tesla, Wikimedia.)
Mnenja uporabnikov
3 komentarjev za "94 odstotkov Nemcev po politični aktivaciji Muska ne želi več voziti Tesle"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Ze prav, ampak menda se ne gre zakurit salone, ce se ne strinjas z Muskom?
Ne rabiš, si jih je zakuril sam, tam, kjer ga najbolj (in edino) boli; na prihodku. In prav je tako.
Ma kdaj bi bilo boljše, če bi ta “vesoljec v človeški koži” držal svoj gobec. Največ dre.a si je pridelal (podelal) v lastni krožnik.