Von Koenigsegg v teh ugotovitvah seveda ni osamljen – če se spomnite, se je Mate Rimac že lani razgovoril o tem, da si kupci modelov najvišjega razreda vse bolj želijo povratka analogne izkušnje in dodal primerjavo z izbranimi modeli klasičnih ur. Svoje razmišljanje je podkrepil tudi z dejstvom, da se superšportnik Nevera kljub zelo omejenim količinam ni prodajal po pričakovanjih.

V intervjuju za Top Gear je Christian von Koenigsegg dejal, da je zanimanje trga za avtomobile takšnega nivoja z izključno električnim pogonom ekstremno nizko. Dodal je, da so električni avtomobili nekoliko podobni robotom, s čimer je želel ponazoriti enega ključnih izzivov proizvajalcev avtomobilov v razvoju električnih vozil – posnemanje občutka vožnje avtomobila z motorjem z notranjim zgorevanjem, v katerem uživajo ljubitelji avtomobilizma. Oziroma z njegovimi besedami: “Želiš si utripanja, črpanja, vročine, zvokov, prestavljanja, vseh vidikov, zaradi katerih vozilo oživi.”
Po drugi strani ga takšen razplet dogodkov trenutno ne skrbi, saj so njihovi avtomobili povsem razprodani in naročila zapolnjena za naslednjih 12-18 mesecev, ko naj bi predstavili nov model. Zanj si skoraj upamo staviti, da ne bo električen.
Avtomobilizem.com (Foto: Marcel Giger.)
Mnenja uporabnikov
2 komentarjev za "Christian von Koenigsegg meni, da električni hiperšportniki niso tržno zanimivi"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
In počasi bomo prišli v takšen krog, kot ga imamo recimo pri telefonih. Izpod 600€ dejansko ne dobiš več nekega telefona normalne velikost (okoli 6 palcev), predvidevam, da bo v prihodnosti enako z avtomobili. Lahko boš imel avto na gorivo, ampak bo premija zelo visoka.
Gordon Murray pravi isto