Evropski posel Tesle postaja spet bolj smiseln, potem ko je Evropska komisija znižala dodatno davčno obremenitev za njihove avtomobile, ki jih na Staro celino uvozijo s Kitajske. Po pritožbi ameriškega proizvajalca električnih vozil se je davčna obremenitev znižala z 20,8 na 9 odstotkov. Pri Tesli so uspeli dokazati, da so prejeli precej manj državne pomoči kot drugi kitajski avtomobilski proizvajalci, zato so se evropski odločevalci odločili za znižano stopnjo dajatve.
Še vedno pridobivajo državne subvencije
A Tesli niso v celoti znižali dodatne obremenitve za uvožene električne modele. Tesla še vedno pridobiva na Kitajskem baterije s ceno pod tržno vrednostjo, predvsem zaradi obsežnih državnih subvencij. S tem imajo prednost pred drugimi avtomobilskimi podjetji, ki morajo na drugem koncu sveta plačati za baterije višjo ceno.

Minija je Evropska komisija močno kaznovala. Sprva so jim naložili dodatno 37,6-odstotno davčno obremenitev, kar je bil maksimum ob sprejetju novih uvoznih pravil. Najvišja davčna stopnja je doletela predvsem tiste proizvajalce, ki v preiskavi niso želeli sodelovati. Mini je očitno Evropski komisiji dostavil zahtevane informacije, ta pa je stopnjo dajatve znižala na 21,3 odstotka.
Enako se je godilo Cupri. Njihov model Tavascan je doletela najvišja možna uvozna obremenitev, ki so jo naknadno znižali na 21,3 odstotka. Toda matično podjetje Seat želi, da se stopnja dajatve še dodatno zniža. Tudi nekaterih kitajskim proizvajalcem je uspelo Evropsko komisijo prepričati, da zniža davčno obremenitev za določene uvožene modele. Vozila BYD bodo po novem obdavčena z dodatnimi 17 odstotki (prej 17,4 odstotka), vozila Geely z 19,3 odstotka (prej 19,9 odstotka) in SAIC s 36,6 odstotka (prej 37,6 odstotka).
Avtomobilizem.com (Vir: Carscoops. Foto: Cupra, BMW.)
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen