Novice

Jaguar z novimi simboli za novo obdobje

JLR pripravlja teren za vstop znamke Jaguar v naslednje obdobje, ki se pričenja v letošnjem decembru z najavljeno predstavitvijo prvega električnega koncepta nove generacije.

Jaguar se v skladu s strategijo Reimagine pripravlja na vstop v obdobje, v katerem postajajo popolnoma električna znamka. Prvi pomembnejši korak na njihovi poti elektrifikacije bo decembrska predstavitev električnega koncepta, pri britanski znamki pa so že pričeli s testiranjem prvih prototipov.

V prihodnost s sodobno simboliko preteklosti

JAGUAR_MAKERS_MARK_LEAPERDel prehoda v Jaguarjevo električno prihodnost bodo predstavljali tudi novi emblemi znamke – pri starševskem podjetju JLR so se odločili uporabiti štiri nove oblikovne elemente kot simbole sprememb za znamko Jaguar. Poleg nove barvne palete, ki bo prvič uporabljena pri električnem konceptu in bo predstavljala teksturo in gibanje, element “Device Mark” predstavlja nov oblikovni slog črk imena znamke (font z imenom Exuberant). Oblikovna zasnova emblema “Strike Through” združuje 16 vodoravnih črt z notranjim obrisom jaguarja, “Maker’s Mark” pa sestavljata dva elementa – novo oblikovan emblem in medaljon v obliki monograma s črkama j in r, ki zaokrožata celoto.

JAGUAR_MONOGRAM_ARTISTS_MARK_75X68_191124Izvršni direktor Adrian Mardell je načrtovane spremembe označil kot popolno ponastavitev in pričetek nečesa spektakularnega, Gerry Mcgovern, direktor oblikovnega oddelka, pa je ob predstavitvi nove podobe simbolov znamke Jaguar poudaril, da prenova celostne podobe temelji na bistvu znamke Jaguar z vsemi vrednotami iz preteklosti, ki jih ponovno obujajo skladno s sodobnimi zahtevami njihovih sedanjih strank. Dodal je še, da postavljajo temelje znamke Jaguar za prihodnost, v kateri nameravajo ponovno obuditi status znamke, ki bo oplemenitila življenja njihovih strank.

Avtomobilizem.com (Vir: Autocar. Foto: JLR.)

Mnenja uporabnikov

1 komentar za "Jaguar z novimi simboli za novo obdobje"


srcnik
5 meseci 10 dni nazaj

Objavite še njihov promo video, da se vidi kam so zaplavali… Jezus marija, kako so zgubili kompas :/

 
Vincent Geslin, Dacia: Bigster je veliko več kot le podaljšan Duster
Predsedovanje Donalda Trumpa napoveduje boljše čase avtonomnim vozilom