Novice

Je Volkswagen že prehitel Toyoto?

Medtem ko dokončni uradni podatki o tem, kateri avtomobilski proizvajalec je v lanskem letu prodal največ vozil, še niso znani, pa določene ocene že kažejo na to, da je najvišje na zmagovalnem podiju tokrat pristal nemški koncern Volkswagen.

Po podatkih raziskovalnega in svetovalnega podjetja Focus2move, ki se ukvarja z raziskavami avtomobilskega trga, naj bi Volkswagen v lanskem letu prodal 9.919.305 vozil, medtem ko naj bi jih pri japonski Toyoti 9.818.609. To predstavlja razliko dobrih 100.000 vozil v korist koncernu Volkswagen.

Raziskovalna ekipa podjetja Focus2move je podatke o prodaji zbrala na 110 svetovnih trgih ter ugotovila, da se je prodaja lahkih osebnih vozil povečala za 2,8% v primerjavi z letom poprej. Leto 2014 je bilo hkrati rekordno v številu prodanih vozil na globalni ravni, saj je bilo prodanih kar 86,5 milijona enot – 2,5 milijona več kot leta 2013!

Če so omenjeni podatki pravilni, se je evropski proizvajalec prvič v zgodovini povzpel na piedestal največjega avtomobilskega proizvajalca. Desetletja sta se na omenjenem mestu izmenjevala ameriški General Motors ter Ford, v zadnjih letih pa je primat prevzela Toyota (le leta 2011 je zaradi katastrofalnega cunamija, ki je prizadel tudi Toyoto, za nekaj časa vodil zopet General Motors).

Za Volkswagnov uspeh v lanskem letu sta precej zaslužni znamki Audi in Škoda, ki sta beležili precejšnjo rast prodaje – 10,2% ter 9,3%, medtem ko so pri znamki Volkswagen imeli »zgolj« 2,4% rast. Po podatkih podjetja Focus2move Volkswagnu in Toyoti sledijo General Motors (8,01 milijona), Renault-Nissan (7,95), Hyundai-Kia (7,55), Ford (5,91), Fiat Chrysler (4,56), Honda (4,46), PSA Peugeot-Citroen (3,15) ter Suzuki (2.90).

Avtomobilizem.com (Vir: carscoops.com. Foto: Volkswagen, Toyota.)

Mnenja uporabnikov

6 komentarjev za "Je Volkswagen že prehitel Toyoto?"


toMmy
10 leta 3 meseci nazaj

Več jih prodajo, lažje financirajo bolj zanimive avte ala Veyron, LFA, razvijajo nove tehnologije, …

ucmanster
10 leta 3 meseci nazaj

pa kaj je to košarka al akj, da se tekmuje kdo jih več proda? Men je bolj zanimivo met avto, ki jih je manj na svet

toMmy
10 leta 3 meseci nazaj

Toyota Motor Corporation produces vehicles under 5 brands, including the Toyota brand, Hino, Lexus, Ranz, and Scion. It also holds a 51.2% stake in Daihatsu…

srcnik
10 leta 3 meseci nazaj

a Lexus je pa od?

a4
10 leta 3 meseci nazaj

hahaha, seveda da so prvi če pa prodajajo Audije, Lamborginije, Seate, Škode in pol še te golfe in pasate. toyota pa prodaja samo toyote… Toyota je št. 1 in pika

 
BMW i prihaja v Ljubljano
Izzivalno oblečene lepotice niso več zaželene na Kitajskem