Strokovnjaki enega večjih dobaviteljev avtomobilske industrije s predstavljeno inovacijo rešujejo problem neučinkovitosti električnih motorjev v primeru, ko zaradi konfiguracije ceste ali trenutne vozne situacije ni potrebe po pogonski sili. Električni motorji sicer v tem primeru, seveda v odvisnosti od izbranega voznega načina, omogočajo polnjenje baterij z regeneracijo energije, a bi po besedah predstavnikov Magne v določenih primerih odklop pogonskega sklopa povečal učinkovitost celotnega sistema.
Možna vgradnja v obstoječe električne modele
Elektromagnetno sklopko naj bi bilo moč vgraditi tudi v obstoječih izvedbah električnih ali elektrificiranih pogonskih sklopov. Sistem eDecoupling naj bi se v primeru ustreznih pogojev aktiviral v manj kot 100 ms, glede na rezultate preizkusov, ki so jih predstavili pri Magni, pa naj bi omogočal do 9 odstotkov večji doseg. V primeru baterijsko gnanega električnega avtomobila z dosegom 500 km, bi uporaba Magnine sklopke prispevala do 45 dodatnih kilometrov dosega.
Proizvodnja sistema eDecoupling naj bi potekala v avstrijskem proizvodnem obratu Lannach. Pri Magni, poleg sodelovanja z ameriškim proizvajalcem električnih vozil Fisker, razkrivajo še, da naj bi prva večja naročila za predstavljen sistem elektromagnetne sklopke prejeli tudi od enega od nemških proizvajalcev premijskih vozil.
Avtomobilizem.com (Vir: Arena EV, Magna. Foto: Magna.)
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen