Prenovljena zunanja podoba naj bi bila po evropskem okusu, prostorna notranjost pa predvsem za pokrivanje potreb družin. Še vedno je na voljo le kot priključni hibrid, a z večjo baterijo, ki naj bi omogočila daljše električne vožnje.
Udobje domačega fotelja
Že sam pogled nanj jasno sporoča, da so se pri Mitsubishiju vrnili k uveljavljenim oblikovnim smernicam, ki so krasile pretekle modele. Oulander se opira na dediščino znamke, vidi pa se povezava z modelom Pajero. A bolj me je zanimalo, kako je napredoval v notranjosti, saj je bila morda to največja težava predhodnika. Ne v prostornosti, predvsem v sami zasnovi, kvaliteti in naprednosti.
Kaj sem sprva opazil, ko sem sedel za volan? Kako zelo je udoben voznikov sedež. Kot bi sedel v domači naslanjač, neverjetno udoben. Potem je tukaj še všečno rjavo usnjeno oblazinjenje, ki je del najvišje stopnje opreme. Tako kot Japonci to najbolje znajo, so ohranili ključna fizična stikala. Klimatska naprava je klasična, tipke na volanskem obroču so prav tako izrazito tradicionalne. Na sredinskem naslonu je vrtljivo stikalo za nadzor voznih profilov in pred njim ročica menjalnika. Tako kot pri večini, sem tudi tukaj pogrešal kakšen bolj uporaben odlagalni predal na osrednji konzoli.
Deluje pa zaslon na dotik na prvi pogled precej osnoven. Predvsem grafično je sila preprost, a me je nekaj minutno igranje po njem pozitivno presenetilo. Res je hiter, pozna slovenski jezik in vgrajena navigacijska naprava je povezana s spletom, da bo voznika lahko opozarjala na prometne zamaške. Tudi tukaj me navdaja z optimizmom, da so porabili nekaj ključnih fizičnih stikal. Uporabnost ima prednost pred modernimi rešitvami, ki se do zdaj niso izkazale za pretirano uspešne.
Zadaj ostaja prepoznavno prostoren
Presedel sem se še v zadnjo vrsto. Kot pri preteklih generacijah, tudi tokrat v tem delu ne razočara. Prostora za kolena je bilo dovolj, tako kot spredaj, pa je tudi zadnja klop prijetno udobna. Sem pa pogrešal ločeno nastavitev temperature za zadnji del. Outlander v dolžino meri 4.719 milimetrov, širok je 1.862 milimetrov in visok 1.750 milimetrov, medosna razdalja meri 2.704 milimetrov.
Za realen vtis o pogonu bo potrebno počakati do februarja, ko bodo na slovenska tla zapeljali prvi Outlanderji. Tokrat zato samo nekaj podatkov tovarne. Za pogon nove generacije modela Outlander bo skrbela kombinacija tehnološko izboljšanega bencinskega motorja (100 kW/203 Nm) s prostornino 2.360 kubičnih centimetrov in dveh električnih motorjev – sprednji z močjo 85 kW in 255 Nm navora ter zadnji s 100 kW in 195 Nm navora. Sistemska moč znaša 225 kW (306 KM), baterija kapacitete 22,7 kWh pa omogoča do 86 kilometrov vožnje v električnem načinu (WLTP). Pospešek iz mirovanja do 100 km/h znaša 7,9 sekunde, skupni doseg pa ob večjem (53-litrskem) rezervoarju za gorivo pa je 844 kilometrov. Voznik ima možnost izbire med tremi načini delovanja – električno vozilo (EV), serijski hibridni način in vzporedni hibridni način.
Besedilo in fotografije: Gašper Pirman.
Mnenja uporabnikov
8 komentarjev za "Mitsubishi Outlander se vrača v Slovenijo: pokukali smo v njegovo notranjost"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Res sem debelo pogledal, kako izgleda od spredaj: verjetno gršega avta še nisem videl in upam, da v živo bolje deluje. Sploh pa je tudi odvisno od barve. So pa si res upali…
ena redkih predstavitev, kjer avta od zunaj sploh prav ne vidiš, še video je samo od znotraj, kaj to so vam prepovedali slikat?
Če bi jaz moral zastopat avto, ki je tako grdo oblikovan spredaj, bi tudi prepovedal slikat zunanjost.
Meni bi bilo merodno sploh bit na predstavitvi. Mislim kdo je tole odobril. Mogoče na novoletni zabavi proti
koncu.
Ko že misliš da si videl že vse grde luči spredaj ti predstavijo tole.
Če ne bodo ti sprednji žarometi (v temi) na 1. mestu od vseh testiranih avtomobilov pri novinarjih, potem ne vem kaj bo… batine za oblikovalca avtomobila 🙂
A so matrične ?
Eno vprašanje: Zakaj imajo vse tablice v avtih tako široke robove? Zakaj ni display do roba kot imajo televizorji?
Konkretni avto: notri mi je simpatičen, ravno prav razgibana notranjost in barvna kombinacija. Za zunanji izgled (bok, zadek) je premalo fotk, ampak že pogled na naslovno mi “pove”, da me avto odbija s temi žaba lučmi. K A T A S T R O F A