Nemška avtomobilska industrija se še naprej sooča s trenutnimi razmerami na trgu, ki negativno vplivajo na pričakovane donose nemških avtomobilskih znamk. Po rezultatih raziskave, ki so jo opravili pri nemškem inštitutu Ifo, naj bi posledično padla izkoriščenost proizvodnih kapacitet, slabši finančni rezultati pa vodijo tudi k zniževanju napovedi pričakovanih donosov.
Pomanjkanje naročil vodi v zmanjševanje proizvodnje
Kot je poudarila predstavnica inštitita Ifo Anita Wölfl, se kriza nemške avtomobilske industrije še naprej poglablja, kakšnih vidnih izboljšav pa zaenkrat ni na vidiku in naj jih tudi ne bi bilo še vsaj nekaj prihodnjih mesecev. Po rezultatih analize, naj bi izkoriščenost industrijskih kapacitet padla na 78 odstotkov – 9 odstotkov pod dolgoletnim povprečjem. Kar 43 odstotkov vseh vključenih v raziskavo se pritožuje nad pomanjkanjem naročil, posledično manjša proizvodnja pa pri večini, vključno s Skupino Volkswagen, zvišuje stroške proizvodnje in povzroča dodatne finančne izgube.
Nižji dobički in ponovno zmanjševanje stroškov
Gospodarske napovedi v nemški avtomobilski branži so se po junijskem znižanju za 9,5 točke v juliju znižale za dodatnih 18,5 točk, slabše finančne rezultate od pričakovanj pa je tekom preteklih tednov objavila večina nemških avtomobilskih proizvajalcev. Posledično so pri znamki Mercedes-Benz že pretekli mesec predstavili nove, nižje napovedi pričakovanih dobičkov, pri Volkswagnu pa naj bi že iskali nove možnosti zniževanja stroškov. Po rezultatih analiz, ki so jih naredili pri Evropski komisiji, pa je ena najmočnejših evropskih ekonomij že precej blizu nivojem iz februarja 2022, ko je utrpela precejšnje padce zaradi ruske invazija na Ukrajino.
Avtomobilizem.com (Vir: Europe Auto News. Grafika in foto: Ifo. )
Mnenja uporabnikov
2 komentarjev za "Ohlajanje nemške avtomobilske industrije se nadaljuje"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Da bi pa pocenili avte, pa nobeden niti ne pomisli.
Marsikaj v teh sodobnih časih ne velja več.
Meni je razumljivo samo to, da folk/podjetja dejansko potrebujejo (so “zasvojeni”) nove avtomobile, pa četudi po višji ceni. Zaenkrat se lahko še podaljša uporaba obstoječih vozil, ampak prej ali slej bo treba po nova.
In zato, po mojem mnenju, proizvajalci ne nižajo cen. So večji problem Kitajci, ki se jih umetno kroti z višjimi carinami.