BYD je 500 megavatnih polnilnic postavil v mestnih središčih po državi, a bo polnilno omrežje še naprej hitro širil. Skupaj s podjetjema Xiaoju Charging in LongShine bodo zgradili ali pa nadgradili obstoječe polnilnice, da bodo lahko polnile z močjo enega megavata (1.000 kW). Po prvem širjenju polnilnega omrežja bodo imeli deset tisoč megavatnih polnilnic, kasneje pa bodo zgradili še dodatnih pet tisoč polnilnic. Kdaj se bo pričel odvijati načrt izgradnje novih polnilnic, trenutno še ni znano.
Megavatno polnjenje mogoče povsod

Obe partnerski podjetji sta na kitajskem trgu izrazito močni. V lasti imata velikansko polnilno omrežje, zato lahko sledita zahtevam BYD glede števila novih polnilnih postaj. Če bosta za izdelavo infrastrukture poskrbela Xiaoju Charging in LongShine, bo BYD poskbel za hranjenje energije, ki je potrebna za polnjenje z megavatno močjo tudi na krajih, kjer električno omrežje takšne moči polnjenja ne bi zmoglo prenesti.
Vsak model iz skupine BYD ne more polniti baterij z megavatom moči. Takšno moč lahko izkoristijo le modeli, ki slonijo na najnovejši arhitekturi e-Platform 2.0. Za zdaj sta to modela Han L in Tang L. Od aprila so na Kitajskem že kupili več kot deset tisoč avtomobilov obeh modelov, kar nakazuje, da si tamkajšnji kupci očitno želijo izredno hitrega polnjenja.
Vsako sekundo dva kilometra pridobljenega dosega
Super e-Platform naj bi bila zasnovana na 1000-voltni električni arhitekturi, kar je naslednji mejnik zasnove električnih vozil, saj so aktualni električni modeli s trenutno najvišjo močjo polnjenja zasnovani na 800-voltni oziroma 900-voltni električni arhitekturi. Nova platforma omogoča polnjenje z najvišjo močjo 1.000 kW in najvišjim tokom 1.000 amperov, kar prevedeno v kilometre pomeni, da baterija lahko vsako sekundo pridobi dovolj električne energije za dodatna dva kilometra dosega – oziroma, ob upoštevanih izgubah, okrog 400 kilometrov dosega v petih minutah.
Avtomobilizem.com (Foto: BYD.)
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen