Novice

Revolucija v svetu kombijev: Renaultova vizija nove generacije Trafica

Renault Trafic bo prihodnje leto na ceste zapeljal v občutno drugačni obliki, ob njem pa bo Renault na ceste poslal še dva modela, Goelette in Estafette. Vsi trije slonijo na novi SDV arhitekturi in bodo na voljo izključno z baterijsko-električnim pogonom.

Arhitekturo, poimenovano Software Defined Vehicle (SDV), so razvili v podjetju Ampere in z njo omogočili Renaultu, da ubere povsem samosvojo oblikovno smer v svetu lahkih gospodarskih vozil. Trafic se po prvih fotografijah sodeč občutno loči od trenutne modelne palete, prav tako pa je povsem drugačen kot aktualna generacija Masterja. Na cestah bosta izstopala tudi tovorni Goelette in poseben dostavnik Estafette – obe imeni sta v preteklosti že bili del Renaultove ponudbe lahkih gospodarskih vozil.

Znana imena iz zgodovine Renaulta

Čeprav vse tri modele na fotografijah poganja baterijsko-električni pogon, pri Renaultu zaenkrat molčijo glede pogonskih opcij. Za zdaj še ni znano, ali bo nova generacija Trafica na voljo tudi z dizelskimi motorji. Neodvisno od pogona pa bo Trafic na cesti izstopal z izrazito tankimi sprednjimi žarometi LED in deljenimi pomožnimi žarometi, ki so nameščeni tik nad odbijačem. Na maski je viden nov logotip znamke. Sprednji konec je izrazito pokončen, vetrobransko steklo pa postavljeno precej položno. Vsa štiri kolesa so potisnjena na skrajni rok karoserije, s tem so pri Renaultu izboljšali nosilnost in zmanjšali obračalni krog, ki naj bi bil enak kot pri Cliu.

Prav tako še čakamo razkritje tehničnih podatkov. Renault trenutno v svoje modele vgrajuje baterije z zmogljivostjo med 40 in 84Renault Trafic E-Tech electric - Renault Estafette E-Tech electric - Renault Goelette E-Tech electric kilovatnih ur. V aktualni generaciji Trafica je vgrajena baterija z zmogljivostjo 52 kilovatnih ur, ki prinaša okoli 240 kilometrov dosega. Pri novem Traficu bi moral biti doseg bistveno daljši, saj je model zgrajen na namenski arhitekturi in ni le prilagojen obstoječi

Estafette je ime dobil po Renaultovem kombiju iz konca petdesetih let. Že takrat je predstavljal kockasti kombi, ki je v novodobni izvedbi precej zrasel. Dolg je namreč 5,27 metra, 1,92 metra širok in 2,6 metra visok. Sprednji del je praktično enak Traficovemu, a izrazito velik tovorni del omogoča, da v njem zravnano stoji 1,90 metra visoka oseba. Goelette si je ime sposodil od tovornega kombija iz šestdesetih let prejšnjega stoletja, ki je bil na voljo tudi z odprtim kesonom, zato bo tudi tokrat na voljo v treh karoserijskih izvedenkah.

Renault je potrdil, da bodo vse tri modele izdelovali v francoski tovarni Sandouville, kjer trenutno že poteka proizvodnja Trafica.

Avtomobilizem.com (Vir in foto: Renault.)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Prodaja Teslinih vozil v Evropi strmo padla
EX30 je prvi električni Volvo z oznako Cross Country