Porsche je eden od proizvajalcev, ki je pred časom kritično zavrnil razvoj samovozečega modela, saj menijo, da uporabniki njihove avtomobile želijo voziti sami. Seveda to po drugi strani ne pomeni, da zavračajo napredek v obliki različnih avtonomnih tehnologij, le da želijo, da v njihovih avtomobilih kar čim dlje ostane vgrajen funkcionalen volanski obroč.
V intervjuju, ki so ga objavili pri proizvajalcu, je Lutz Meschke, podpredsednik izvršilnega odbora in njegov član za področje financ ter informatike, razkril, da nekateri asistenčni sistemi odlično dopolnjujejo Porschejevo dirkalno gensko zasnovo: “Seveda obstajajo vidiki avtonomne vožnje, ki nas zanimajo, na primer asistenca v zastoju ali samodejno parkiranje. Privlačno je uporabiti vožnjo v pisarno v prometnem zastoju za prvi virtualni sestanek dneva.”
V nadaljevanju Meschke razvija bolj zanimiv pristop: “Druga ideja je funkcija Mark Webber, kot smo jo poimenovali – po dirkaču in ambasadorju naše znamke. S to funkcijo bi vozilo lahko peljalo samostojno na dirkalni stezi, kot je Nürburgring – enako, kot da bi vozil Webber. Po idealni liniji ter s popolno demonstracijo zaviranja v zavojih, idealnega prestavljanja in pospeševanja.”
V takšni konfiguraciji bi avtomobil zbiral pomembne podatke, v trenutku, ko bi voznik prevzel nadzor v vožnji, pa bi mu avtomobil pokazal idealne linije ter poskrbel za povratne informacije. Takšna rešitev je tehnično že mogoča in sprejemljiva tudi za Meschkeja: “Avtonomna vožnja in Porsche sta dobra kombinacija – razumemo jo na način, ki je tipičen za Porsche in združujemo bistvo Porscheja s priložnostmi, ki jih nudijo nove tehnologije.”
Avtomobilizem.com (Vir: Porsche, Carscoops. Foto: Porsche.)
Mnenja uporabnikov
1 komentar za "Samodejna vožnja v slogu Porscheja – funkcija Mark Webber"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
To je to, ne potrebujem Alfe (poljubno vstavi) , katere ne morem vozit.