Novice

Stellantis želi znižati stroške: sestavne dele bi izdelovali kar sami

V duhu zniževanja stroškov in pohitritve procesov naj bi pri Stellantisu za razvoj in proizvodnjo modelov lastnih znamk uporabljali več komponent interne proizvodnje.

CarlosTavares.jpgKot je poudaril Carlos Tavares, bi s pričetkom interne proizvodnje komponent znižali stroške in obenem skrajšali čas, potreben za razvoj komponent, ki sedaj v večini poteka v sodelovanju z dobavitelji. Dodal je še, da bi na ta način pospešili pot njihove tranzicije k električnim modelom in učinkoviteje dosegli zadane cilje.

Manjši obseg poslovanja z dobavitelji

Stellantis trenutno sodeluje z vsemi večjimi dobavitelji avtomobilske industrije, vključno s podjetji Valeo, Continental, Magna International, Forvia in Aptiv. Obenem v navezi z Mercedes-Benzom pripravljajo skupno proizvodnjo baterij za električna vozila v Italiji in Nemčiji, kjer pa so začasno zaustavili dela na račun morebitnih tehnoloških sprememb. V nemškem obratu naj bi sicer s proizvodnjo pričeli že prihodnje leto, letna kapaciteta v nemškem Kaiserslauternu pa naj bi dosegala 40 gigavatnih ur.

StellantisatStellantis sicer nadaljuje svojo pot elektrifikacije, do 2030 naj bi bilo v ponudbi njihovi znamk najmanj 75 baterijsko gnanih električnih modelov, letno pa naj bi do tega datuma prodali 5 milijonov električnih vozil. Kljub temu pa naj bi, kot so nedavno potrdili, kupcem še naprej ponujali tudi pogonske sklope z motorji na notranje zgorevanje.

Avtomobilizem.com (Vir: Carscoops. Foto: Stellantis.)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Pol leta kasneje: stekla proizvodnja Ford Explorerja z nadgrajeno baterijo
Njegova vloga med štirimi krogi se veča