Razvoj naj bi vodile ekipe na Kitajskem, saj naj bi bolje razumele zahteve lokalnega trga. S tem pri proizvajalcu na nek način priznavajo izziv, ki jim ga na največjem avtomobilskem trgu na svetu predstavljajo lokalne znamke, ki že nekaj let vztrajno pridobivajo veljavo s ponudbo konkurenčnih izdelkov, prilagojenih kitajskim kupcem.
Vsaj 2,5 milijona enot
Po navedbah treh neimenovanih Reutersovih virov naj bi Toyota načrtovala znatno povečanje proizvodnje na Kitajskem do konca desetletja – z 1,75 milijona vozil v lanskem letu oziroma rekordnih 1,84 milijona v letu 2022 na kar do 3 milijone letno. O svoji nameri naj bi pri proizvajalcu že obvestili nekatere svoje dobavitelje.
Za izboljšanje učinkovitosti naj bi poleg tega zbližali poslovanje svojih dveh kitajskih skupnih podjetij (FAW Toyota Motor in GAC Toyota Motor) ter večjo vlogo v razvoju namenili lokalnemu osebju, da bi čim bolje izkoristili prednosti razumevanja želja in zahtev kitajskih potrošnikov. Proizvodnjo v skupnih podjetjih naj bi postopoma konsolidirali na zgolj eno lokacijo, izdelana vozila pa naj bi bila še naprej na voljo v obeh trgovskih mrežah.
Pri Toyoti sicer niso komentirali navedb virov, so pa v izjavi potrdili, da se na Kitajskem soočajo z resnimi izzivi: “Glede na intenzivno konkurenco na kitajskem trgu nenehno razmišljamo o različnih pobudah.” Pri tem seveda niso edini, saj sta na ta račun Honda in Nissan že zmanjšala svoje proizvodne zmogljivosti, Mitsubishi pa se je povsem umaknil s trga.
Toyota se je v želji boljšega izpolnjevanja želja in potreb lokalnega trga do sedaj odločila za delno lokalizacijo modelne ponudbe – tovrsten primer sta električni križanec bZ3X ter električna limuzina bZ3C z litij-železo-fosfatnim baterijskim sklopom FinDreams podjetja BYD za 500–600 km dosega z enim polnjenjem.
Avtomobilizem.com (Vir: Carscoops, Reuters. Foto: Toyota.)
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen