Zagonsko podjetje je bilo ustanovljeno šele leta 2018, šest let kasneje je predstavilo svoj drugi električni model in načrtuje začetek prodaje na največjem evropskem avtomobilskem trgu. V Las Vegasu so turški predstavniki znamke omenjali tudi Francijo, Italijo, Nizozemsko in Švedsko, a za te trge še nimajo izdelane časovnice začetka prodaje. Je pa njihov cilj sila optimističen: do leta 2032 bi radi v Evropi prodali več kot milijon avtov.
Cene podobne kot pri T10X
“Predstavitev T10F obeležuje odločilni trenutek za Togg. S tem prikazujemo našo neomajno predanost preoblikovanju krajine mobilnosti,” je ob razkritju novinca povedal Gurcan Karakas, izvršni predsednik podjetja. Razkriti T10F sicer še nosi oznako koncept, a naj bi šlo za proizvodnjo pripravljen model. Uradno cene še niso znane, a so v podjetju potrdili, da bo vstopni model podobno pozicioniran kot T10X, kjer vstopna različica stane 45 tisoč evrov, tista s podaljšanim dosegom pa od 57 tisoč evrov dalje.
Ne avtomobili, pametne naprave
Že tretjič zapored se je Togg udeležil sejma potrošniške elektronike CES, drugič je tam predstavil tudi prihajajoči model. Zakaj namesto klasičnih avtosalonov izberejo CES? Kot pravijo sami, svoje avtomobilske modele raje imenujejo “pametne naprave”, sejem CES pa je primarno namenjen ravno tem.
T10F, tako kot T10X, sloni na Toggovi lastni arhitekturi, namenjeni kompaktnim modelom. Gre za osnovo, ki dovoljuje vgradnjo štirikolesnega pogona in različno velikih baterijskih paketov. T10F bo ob prihodu na trg na voljo v dveh različicah s pogonom na zadnji kolesni par in s štirikolesno različico. Vstopni T10F ima vgrajeno baterijo z 52,4 kilovatne ure ter ima po merilnem ciklu WLTP 350 kilometrov dosega, izvedenka z daljšim dosegom pa ima ob bateriji z zmogljivostjo 88,5 kilovatne ure do 600 kilometrov dosega. Ob izbiri štirikolesnega pogona je doseg omejen na 530 kilometrov, kljub 320 kilovatom sistemske moči. Obe verziji s pogonom zadaj poganja en elektromotor z 160 kilovati.
Želijo si vse varnostne zvezdice
Turški Togg si je zasnovo svojih modelov zamislil nekoliko drugače. Namesto klasične arhitekture in karoserije uporablja monokok, izdelan iz visokotrdnostnih jekel. S tem je povečana varnost potnikov, obenem pa je pred trkom zavarovana baterija. Celoten razvoj je potekal z namenom zagotoviti najbolj varen avtomobilski paket, ki bo na EuroNCAP dosegel maksimalnih pet zvezdic.
Za zunanji videz obeh modelov so poskrbeli pri italijanskem legendarnem oblikovnem studiu Pininfarina. S kratkimi previsi in visokimi boki so mu nadeli nekoliko bolj športni videz; T10F ima 2.890 milimetrov dolgo medosje, je 155 milimetrov oddaljen od tal in ima maso med 1.939 in 2.215 kilogrami (odvisno od različice).
Avtomobilizem.com (Vir: Europe Autonews. Foto: Togg.)
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen