Predstavitve

Hyundai Elantra: slovenska predstavitev

Se vam je kdaj zgodilo, da ste tiho spregledali nevzgojeno obnašanje, misleč, da bo tako bolje za medsebojne odnose? Lahko kar prenehate, vašo prijaznost ali izogibanje konfliktnim situacijam bo »prekrškar« izrabil še večkrat, vsakič v novih razsežnostih. Če že zna povedati, koliko je star, je čas. Za vzgojo.

Predstavljena Hyundaijeva dama nima slabih manir, nikakor. Jih pa ima nekaj današnjih povabljencev na slovensko predstavitev, ki se niso držali predvidenega termina zmenka. In na žalost je slabo vzgojena peščica ponovno krojila urnik vsem ostalim, ki so prišli pravočasno. Ne dosti drugače, kot v osnovni šoli.

Pravzaprav jim je lahko žal. Dan je bil namreč čudovit, kot naročen za lagodno pot proti slovenski obali. Članici uredništva Avtomobilizem.com sva prispeli malo prej in imeli srečo, da naju je testna Elantra že čakala za kratko testno vožnjo. In bili zadovoljni z videnim, saj ne bi bil potreben prevelik napor: manjša torba prtljage (v ženskih merilih, seveda) in kakšna kreditna kartica, pa bi jo z lahkoto odpeljali za podaljšan vikend.

V svoji peti generaciji je od leta 1990 doživela kar nekaj preobrazb, tokratna verzija pa je prevzela nekoliko bolj športen videz v skladu z oblikovalsko usmeritvijo, ki so jo pri Hyundaiju poimenovali »tekoča skulptura« (Fluidic Sculpture). Tako z oblikovnimi posegi na pokrovu motorja ter učinkovitim usmerjevalnikom zraka nova Hyundai Elantra prepričuje bodoče uporabnike s količnikom zračnega upora 0,28.

Novo Hyundai Elantro so opremili z aluminijskim štirivaljnim 1.6 DOHC bencinskim motorjem z največjo močjo 97 kW (132 KM) pri 6.300 vrtljajih na minuto. Motor je na razpolago v kombinaciji s 6-stopenjskim ročnim ali samodejnim menjalnikom, pri čemer znaša doplačilo za samodejni menjalnik 1.500 EUR. Novi 6-stopenjski samodejni menjalnik je plod znanja Hyundaijevih strokovnjakov ter velja za najmanjšega in najlažjega na trgu. Elantra z 1.6 motorjem v kombinaciji z ročnim menjalnikom dosega kombinirano porabo 6,4 l / 100 km, s samodejnim pa 7 l / 100 km. Eden izmed danes prisotnih testnih avtomobilov z ročnim menjalnikom pa se je iz prestolnice do obale pripeljal z zavidljivo porabo 5,2 l / 100 km.

Na slovenskem trgu je Elantro mogoče kupiti v treh različicah opreme: osnovna Life je na razpolago od 13.990 EUR dalje, sledi ji paket Comfort (nadgrajen z dvopodročno samodejno klimatsko napravo, električnim pomikom zadnjih stekel ter dežnim senzorjem) ter Style, za katerega bo v osnovi potrebno odšteti 16.390 EUR. Torej: pripravite kovčke, kartice in srečno pot! Pa brez skrbi, saj je Hyundai za nepredvidljivo poskrbel z odlično garancijsko shemo: petletno splošno jamstvo brez omejitev prevoženih kilometrov, petletno mobilno jamstvo in petleten program brezplačnih preventivnih pregledov vozila.

Več informacij o Hyundai Elantri na uradni strani.

Besedilo: Urška Radolović

Mnenja uporabnikov

14 komentarjev za "Hyundai Elantra: slovenska predstavitev"


maniaxxx
13 leta 6 meseci nazaj

sedel zadnjic v njej in istocasno v i 40, se vidi da je i 40 vsaj 2 ranga nad njo, pa ni slaba elantra nikakor, ce bi mela kakega dizla bi bla resn kadidat s tako ceno kot jo ima.

Gosic
13 leta 6 meseci nazaj

Danes sem jo videl v živo. Vsekakor mi je lepša od Cruzeja in Jette. Ni švoh. Je pa nebi kupil.

13 leta 6 meseci nazaj

“Predstavljena Hyundaijeva dama nima slabih manir, nikakor. Jih pa ima nekaj današnjih povabljencev na slovensko predstavitev, ki se niso držali predvidenega termina zmenka. In na žalost je slabo vzgojena peščica ponovno krojila urnik vsem ostalim, ki so prišli pravočasno. Ne dosti drugače, kot v osnovni šoli.”

Eh, ti novinarji. Eni zamujajo, drugi, kjub vabilu za enega, redno prihajajo v paru in odhajajo se pred tiskovno konferenco, tretji… 🙂

lizard
13 leta 6 meseci nazaj

V bistvu Octavia in Superb stojita na enaki paltformi (oznaka je A5 – PQ35), le da je pri Superbu precej podaljšana. Večina sicer misli, da si Superb deli platformo s Passatom, kar pa ni res. Passat (tudi CC) ima svojo platformo (oznaka A5 – PQ46), ki pa je sicer izpeljanka Golfove platforme (kar pove že oznaka A5 pri obeh), a kolko vem so spremebe pri zadnjem vpetju, spredaj pa je enako.

toMmy
13 leta 6 meseci nazaj

Med Jetto in Golfom je pod kožo verjetno dosti manj razlike, kot med Octavio in Superbom. Res da govorim malo na pamet, ampak dvomim, da jim je imelo smisel kaj dosti spreminjat, ker ne gre za toliko večji avto, le nekoliko daljši in tudi ni višji razred. Prav tako bodo cene Elantre verjetno dokaj izenačene z novim i30 in je pomoje mišljen kot limuzina v istem razredu in ne nekaj višje, pač odgovor na zahteve trga. Res da recimo Jetta, S40, Octavia ipd. delujejo na prvi pogled zelo prepričljivo, po drugi strani pa nekateri (Fluence) celo zaostajajo za svojo osnovo.

 
Novi Audi A6 Avant: slovenska predstavitev
Toyota Yaris: slovenska predstavitev