Počutje in uporabnost: Enoprostorec?
Dilema, kam uvrstiti plusa traja že od rojstva. Že drži, da je na prvi pogled avto precej višji od klasičnih kombilimuzin spodnjega srednjega razreda, a po drugi strani prtljažni prostor v osnovi ne ponuja veliko; le 45 litrov več od golfa in kar 300 litrov manj od tourana! Prtljažnik je sicer z osnovnih 395 litrov s pomočjo pomika sedežev možno povečati na 505 litrov, a čudežev vseeno ni pričakovati.
Ob omenjanju prtljažnika, ne moremo mimo pripombe v zvezi s trendovskim dvojnim dnom prtljažnika. Delilna polica sicer ustvari ravno dno prtljažnika z odprtino vrat in pod njo ponuja uporaben zaprt predal, a med pomikom zadnje klopi, med ravnim dnom in sedeži, nastaja reža, skozi katero manjši predmeti lahko padejo v spodnji del prtljažnika.
Spet na drugi strani plus ponuja vse, kar ima večina enoprostorcev: visoko sedenje, preglednost, pomična zadnja klop, mizice na naslonjalih sprednjih sedežev in številna odlagalna mesta. V tem sklopu navdušuje predvsem odlagalni prostor v vratih, kjer je možno spraviti tudi 1,5-litrsko plastenko.
Tudi za volanom je plus predvsem enoprostorec. Preglednost je na račun visokega sedenja zelo dobra. Na drugi strani pa v vožnji nismo več povsem prepričani, da vozimo kaj več kot golfa. Podvozje namreč dobro opravlja svojo nalogo. Nihanja v zavojih so manjša, kot bi pričakovali za enoprostorca, grbine pa, na račun (le) 16-palčnih platišč, tudi pobira zelo dobro.
Testni golf plus je nosil paketno oznako Comfortline, kar v VW-jevem besednjaku pomeni, da je osnovni opremi dodano nekaj opreme, ki poveča udobje. Vozilo tako v osnovi ponuja vse kar v avtomobilu takšnega razreda pričakujemo. Za povečanje ugodja, pa je bil testni primerek opremljen še z doplačljivo dvokanalno klimatsko napravo Climatronic in radiem z MP3-predvajalnikom. Dejansko smo od opreme pogrešali le še upravljanje radijskega sprejemnika z volanskega obroča. Zraven tega se je na spisku dodatne opreme našla še kovinska barva, zasilno rezervno kolo in strešne letvice, kar je ceno osnovnega modela dvignilo za dobrega tisočaka.
Pod črto.
Plusova osvežitev je sicer do neke mere uspela skriti leta, a je na drugi strani premalo obsežna, da bi lahko govorili o novi generaciji. Po računalniško bi zapisali, da gre za verzijo 5.1. Pa nič zato. Golf plus ostaja avtomobil namenjen tistim, ki jim je “klasičen” golf prenizek, touran pa preveč enoprostoski. Dobra alternativa manjšim enoprostorcem, torej!
Mnenja uporabnikov
11 komentarjev za "Volkswagen Golf Plus 2,0 TDI Comfortline"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
najbolši avto v svojem razredu kreg
Ma ta pokvekec niti prismrdeti nemre pravim enoporostorcem. Še Škodin Roomster je boljši enoprostorec od tega.
zadne cajte pa res štancajo nove modele…se vidijo posledice, da je le povprečni avto in ne kaj novega in zanimivega
bla bla bla
Kako povprečni, če pa piše, da je Comfortline. 🙂 Pod comfort jaz razumem nekaj drugega, kot je pa tale VW.