Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1186
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

PHEV

Napisal/-a meganer Sr maj 15, 2024 6:41 am

Ali ima kdo kake izkušnje z PHEV ...

Gledam ali bi vzel nek PHEV star recimo par let ali nov EV.
Skrbi me servisiranje ter okvare nabaterijah. Gledam ec clinic na FB in .....

Zato ker delam dnevno par kilometrov po okolici in bi mi z 10-30km pokrilo vse to.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: PHEV

Napisal/-a danci1973 Sr maj 15, 2024 7:27 am

Brat ima 2017 Hindau Ioniq in je zelo zadovoljen - če se prav spomnim, je 2x crknil senzor pozicije odmične gredi, kar se v vožnji sicer ni poznalo, le 'CEL' se je prižgal. Kolikor se spomnim, je to bilo krito s tovarniško garancijo.

Ima 8 kWh baterijo, kar v normalnih pogojih zadošča za dobrih 60 km, kar mu pokrije praktično 100% dnevnega guncanja po mestu. Dolgoročna povprečna poraba po računalniku je okrog 1 L/100 km... :lol: Na daljših poteh ima porabo okrog 4,5 L/100 km, razen če gre za kakšne gorske etape, kjer je seveda višja.

Na daljših vzponih (recimo na AC iz Vipave proti Razdrtemu) se zna zgoditi, da zmanjka baterije - takrat avto postane precej počasen (in najbrž tudi požrešen), saj mu zmanjka več kot pol navora - ICE ima max. navor 147 Nm @4000 RPM, elektromotor pa 170 Nm).

Polni ga doma na solarne panele.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2868
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: PHEV

Napisal/-a mrtwelvetrees Po maj 20, 2024 7:10 pm

Koliko bo pa kaj cena te baterije po 10 letih ? Predvidevam da bo po 10 letih baterija na 60-70%.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: PHEV

Napisal/-a xxl Po maj 20, 2024 7:29 pm

Toyotin PHEV, ko izprazni baterijo, deluje kot HEV, nobene izgube moči. Cena baterije, sicer pri HEV, je cca 2500€, torej, večja je ustrezno dražja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: PHEV

Napisal/-a cc09 Po maj 20, 2024 7:56 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Koliko bo pa kaj cena te baterije po 10 letih ? Predvidevam da bo po 10 letih baterija na 60-70%.

Če bo po 10 letih na 60, 70%, je sigurno ne boš menjal.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 276
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: PHEV

Napisal/-a nasamorpheus Po maj 20, 2024 8:30 pm

Prijatelj ima Toyoto Priusa PHEV letnik 2018 vsak dan gorenjska in Ljubljana, izjemno zadovoljen, brez ene okvare. Baterija kot nova. Doseg električni 60km ni pa to dirkalnik kot EV vozila in novi PHEV avti. Poraba 1.5litra skupno, pride pa do šihta in nazaj na elektriko. Naslednji bo tudi Prius pravi če ga bodo še delali, ko bo ta za stran. Avto ima še vedno tovarniško jamstvo na baterijo in hibridni sklop do dopolnjenega 11 leta če voziš vsake 15k na servis. Koliko mora pasti kapaciteta da priznajo okvaro ni znano. Te pa na polno žgejo s servisi da jo noter prinesejo :)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: PHEV

Napisal/-a danci1973 Po maj 20, 2024 9:33 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Koliko bo pa kaj cena te baterije po 10 letih ? Predvidevam da bo po 10 letih baterija na 60-70%.

Letos ima še popolnoma enak EV doseg kot 2017.

Bomo videli, kaj bo v naslednjih treh letih.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1186
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: PHEV

Napisal/-a meganer To maj 21, 2024 5:00 pm

Kj takega bi https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ndland%20X
Pa povem pošteno, da me ni dosti v "hlačah" - (OKVARE).
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Metadom To maj 21, 2024 5:20 pm

Izogibaj se Opel-u…
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 283
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Clancy To maj 21, 2024 7:26 pm

Kaj pa kaj takega? Tudi zelo podvrženo okvaram?
Ravno tako se zanimam za PHEV. Delam kratke relacije, ni mi pa do EV, ker hočem imeti brezskrbni dopust.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Variant
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Metadom To maj 21, 2024 8:46 pm

Boljse kot Opel vsekakor!

Je pa tako, da so, vsaj po neki statistiki lani, bolj podvrzenimi tezavam kot pa bencin/diesel. Ce ti to kaj pomaga.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2047
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Gosic Sr maj 22, 2024 12:32 am

Zakaj pa ni Hyundaiev ali Toyotin PHEV dober? Tehnologija ki deluje brez problemov, zadeva je zanesljiva. Res me fascinira ta slovenska pripadnost nekim nemških znamkam. Hodim precej po tujini in v velemestih so HEV in PHEV vozila v večini Toyotina in Hyundai koncern. Verjetno z razlogom.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4185
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: PHEV

Napisal/-a xxl Sr maj 22, 2024 10:41 am

Oblikovno, prejšnja generacija PHEV Priusa mi ni privlačna, Korejci so tukaj bolj v prednosti. Ostale PHEV ne bi niti gledal, za zdaj. Naj se še malo učijo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Metadom Sr maj 22, 2024 11:19 am

Gosic je napisal/-a:Zakaj pa ni Hyundaiev ali Toyotin PHEV dober? Tehnologija ki deluje brez problemov, zadeva je zanesljiva. Res me fascinira ta slovenska pripadnost nekim nemških znamkam. Hodim precej po tujini in v velemestih so HEV in PHEV vozila v večini Toyotina in Hyundai koncern. Verjetno z razlogom.


Kdo pa je to rekel? Jaz sem rekel “Izogibaj se Opel-om” . To je Nemška znamka. Hibridi nasplosno so bolj kompleksni kot diesel ali petrol in zatorej v povprecju imajo vec tezav!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: PHEV

Napisal/-a cc09 Sr maj 22, 2024 1:49 pm

Ni res. Toyotini hibridi, pa tudi hondini in še kaki, so manj kompleksni in imajo manj težav.
Nimajo turbin, nimajo adblue, (avtomatski) menjalnik je bolj enostaven od dizelskega ročnega, kaj šele avtomatskega, imajo sicer nek dpf, ampak z njimi nimajo problemov, itd. Sam hibridni pogon pa nima vzdrževanja.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 283
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Clancy Sr maj 22, 2024 5:27 pm

Gosic je napisal/-a:Zakaj pa ni Hyundaiev ali Toyotin PHEV dober? Tehnologija ki deluje brez problemov, zadeva je zanesljiva. Res me fascinira ta slovenska pripadnost nekim nemških znamkam. Hodim precej po tujini in v velemestih so HEV in PHEV vozila v večini Toyotina in Hyundai koncern. Verjetno z razlogom.


Verjamem, da je tehologija dobra, ampak vse ostalo, avtomobil kot celota, recimo ergonomija, praktičnost, prostornost, preglednost, učinkovitost asistenčnih sistemov, klimatizacije, pa dvomim. Seveda izhajam iz lastnih izkušenj.
Sem 30 let bil na VAG znamki, pred dvema letoma pa sem kupil Mazdo CX-30. Vse kar pri tem avtu lahko pohvalim je poskočnost, sistem za pranje vetrobranskega stekla, dokaj kvaliteten zvok audio sistema, ter notranji in zunanji dizajn. Vse ostale karakteristike pa so polom, oziroma daleč od tega kar sem pričakoval in imel v prejšnjih mojih avtomobilih.

Morda bi Tucson PHEV kot celota, izpolnil zahteve/pričakovanja, morda pa tudi ne. Nočem spet riskirat. Zato se raje spet obračam na VW znamko, ker tu vsaj vem, da bo avto kot celota izpolnjeval moja pričakovanja, razen v primeru PHEV nevem kako so zanesljivi.
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Metadom Če maj 23, 2024 6:00 am

cc09 je napisal/-a:Ni res. Toyotini hibridi, pa tudi hondini in še kaki, so manj kompleksni in imajo manj težav.
Nimajo turbin, nimajo adblue, (avtomatski) menjalnik je bolj enostaven od dizelskega ročnega, kaj šele avtomatskega, imajo sicer nek dpf, ampak z njimi nimajo problemov, itd. Sam hibridni pogon pa nima vzdrževanja.


To govoriš anekdotično. Po statistiki lanskega leta, je bilo vec problemov med hibridi. Govora je bilo za vse hibride. Toyota je seveda Toyota.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1122
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: PHEV

Napisal/-a cc09 Če maj 23, 2024 6:28 am

Pa ti veš kaj pomeni anekdotično?
Toyota dela hibride že 25 let, honda tudi, to sta 2 najbolj zanesljivi znamki, in med toyotami je prius najbolj zanesljiv model.
To ni anekdota, je kar dejstvo.

Če so pa nemški hibridi sranje, in res so sranje, potem ne moreš posplošit, da so vsi hibridi sranje. Ne, samo nemški so sranje. Sranje so pa zato, ker dejansko imajo vse dele kot navadni bencinarji, turbine, starterje, menjalnike, dvomasne vztrajnike, in potem še dodaten električni pogon. To ni splošen problem hibridov, ampak specifičen problem nemških hibridov (tudi korejci delajo enako, pa še kdo).

Zato se ne reče zaman, da od hibridov kupi toyoto, hondo ali forda (tistega, ki ima pravi hibridni pogon, praktično enak sistem kot toyota, ne mild).
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2047
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Gosic Če maj 23, 2024 8:42 am

Imam VW-ja, Seata, Mazdo, Toyoto, Renaulta in Hyundaia. In med njimi je ravno VW precenjen. Trenutno službeno vozim MB CLA. To je šele precenjena nemška kočija. Zvok (glasnost) izpod koles kot pri avtomobilih 15 let nazaj. Da ne omenjam da nima opozorila za nivo tekočine za pranje stekel.

Skratka za HEV, PHEV so vozila korejskega ali japonskega porekla. Nemci znajo samo TDI štancat.

Clancy je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Zakaj pa ni Hyundaiev ali Toyotin PHEV dober? Tehnologija ki deluje brez problemov, zadeva je zanesljiva. Res me fascinira ta slovenska pripadnost nekim nemških znamkam. Hodim precej po tujini in v velemestih so HEV in PHEV vozila v večini Toyotina in Hyundai koncern. Verjetno z razlogom.


Verjamem, da je tehologija dobra, ampak vse ostalo, avtomobil kot celota, recimo ergonomija, praktičnost, prostornost, preglednost, učinkovitost asistenčnih sistemov, klimatizacije, pa dvomim. Seveda izhajam iz lastnih izkušenj.
Sem 30 let bil na VAG znamki, pred dvema letoma pa sem kupil Mazdo CX-30. Vse kar pri tem avtu lahko pohvalim je poskočnost, sistem za pranje vetrobranskega stekla, dokaj kvaliteten zvok audio sistema, ter notranji in zunanji dizajn. Vse ostale karakteristike pa so polom, oziroma daleč od tega kar sem pričakoval in imel v prejšnjih mojih avtomobilih.

Morda bi Tucson PHEV kot celota, izpolnil zahteve/pričakovanja, morda pa tudi ne. Nočem spet riskirat. Zato se raje spet obračam na VW znamko, ker tu vsaj vem, da bo avto kot celota izpolnjeval moja pričakovanja, razen v primeru PHEV nevem kako so zanesljivi.
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: PHEV

Napisal/-a Metadom Pe maj 24, 2024 1:36 am

cc09 je napisal/-a:Pa ti veš kaj pomeni anekdotično?
Toyota dela hibride že 25 let, honda tudi, to sta 2 najbolj zanesljivi znamki, in med toyotami je prius najbolj zanesljiv model.
To ni anekdota, je kar dejstvo.

Če so pa nemški hibridi sranje, in res so sranje, potem ne moreš posplošit, da so vsi hibridi sranje. Ne, samo nemški so sranje. Sranje so pa zato, ker dejansko imajo vse dele kot navadni bencinarji, turbine, starterje, menjalnike, dvomasne vztrajnike, in potem še dodaten električni pogon. To ni splošen problem hibridov, ampak specifičen problem nemških hibridov (tudi korejci delajo enako, pa še kdo).

Zato se ne reče zaman, da od hibridov kupi toyoto, hondo ali forda (tistega, ki ima pravi hibridni pogon, praktično enak sistem kot toyota, ne mild).


A ti ves kaj pomeni v tem kontekstu?

Jaz sem se opiral na statistiko, ki je potegnjena za vse hibride, nisem nikoli rekel, da so “vsi hibridi sranje”, kar isces antagonista, da se lahko postavis kontra.

Imas prav glede Toyot, itd. Si vesel? :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov