Novice

Continentalove novosti: projekcijski sistem za stranska stekla in grafično prilagodljive površine

Na letošnjem sejmu potrošniške elektronike so pri proizvajalcu med drugim predstavili projekcijski sistem na zadnjih stranskih steklih avtomobila in grafično prilagodljivo armaturno ploščo.

Ne glede na rastoči trend uporabe takšnih ali drugačnih zaslonov v avtomobilih, se pri Continentalu niso omejili le na to področje, temveč razvijajo tudi nove inovativne rešitve. Na letošnjem dogodku CES v Las Vegasu so predstavili sistem prikaza različnih vsebin na zadnjih stranskih steklih avtomobila, ki deluje ob pomoči umetne inteligence. Poleg tega so prikazali, kako bi lahko grafično spreminjali podobo armaturne plošče ali delov zunanjosti s tehnologijo, ki jo poznamo iz e-bralnikov.

Prikaz visoke ločljivosti

Continental-Projection-System-02Sistem je zasnovan iz projektorja, nameščenega pod strop vozila. Ta projicira vsebine na zadnja stranska stekla avtomobila, ki se ob aktivaciji sistema zatemnijo in s tem omogočajo prikaz vsebin. Projekcijski sistem lahko prikaže tudi fotografije in grafiko visoke ločljivosti, vsebine pa lahko na enostaven način določi uporabnik sam. Pri Continentalu so predstavili tudi aplikacijo eTravel.companion, ki ob pomoči umetne inteligence poskrbi za prikaz relevantih vsebin tudi na podlagi preferenc uporabnika. V primeru električnih vozil bi lahko sistem prikazoval stanje baterije in v primeru nizke napolnjenosti predlagal najbližjo polnilnico.

Kot pojasnjujejo pri Continentalu, bo uporabnik lahko prilagajal prikaz trenutnim okoliščinam – v primeru prihoda na tekmo bi lahko prikazoval emblem ekipe, za katero navija in podobno. Predstavljeni sistem pa naj bi bil uporaben tudi v primeru taksi storitev, saj bi lahko prikazal ime tistega, ki je naročil prevoz.

Videz notranjosti, ki se spreminja

continental_pp_emotionaldisplay-concept_detailDruga zanimiva Continentalova novost je uporaba tehnologije, ki jo poznamo iz elektronskih bralnikov, za prilagajanje videza potniške kabine ali zunanjosti. V notranjosti so se osredotočili na videz armaturne plošče, ki bi jo uporabnik lahko spremenil za vidne izboljšave notranjosti vozila oziroma prilagoditve svojim željam z izbiro edinstvenih vzorcev, barv in kombinacij. Seveda pa se zaslon, ki ga je Continental razvil v sodelovanju s podjetjem eInk, lahko uporabi tudi za prikaz potovalnih informacij, pri električnih vozilih na primer preostalega dosega. Druga možnost uporabe tovrstnih zaslonov je na zunanjih površinah, na primer stebričku B.

continental_pp_emotionaldisplay-_concept_detail_02V nasprotju z običajnimi rešitvami zaslona z osvetlitvijo od zadaj, porabi tovrstna izvedba bistveno manj energije, zgolj v trenutku preklopa iz ene slike na drugo, kar je še posebej pomembno za elektrificirana vozila. Zasloni eInk (tudi ePaper) namreč odbijajo svetlobo in jih ni treba osvetliti s svetlobnimi viri, nameščenimi za zaslonom, prikaz slik, grafike ali besedila pa je lahko trajen brez dodatnega napajanja. Aktualna generacija tehnologije sicer omogoča le črno-sivo barvno lestvico, ki lahko poskrbi za minimalistično estetiko, v prihodnosti pa naj bi razvijali tudi barvno izvedbo. Kot dodatno prednost tovrstnih zaslonov pa so izpostavili, da so lahki in vzdržljivi, kar je idealno za uporabo v vozilih.

Avtomobilizem.com (Vir: Carscoops. Foto: Continental.)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
V novem MG HS: napredek je očiten
Tesla bo spet dobro zaslužila na račun strožjih emisijskih normativov