Novice

Evropski avto leta 2023 je Jeep Avenger

Tudi letos je naslov Evropski avto leta pripadel električnemu modelu.

Člani žirije izbora za Evropski avto leta so letošnjo lovoriko namenili prvemu baterijsko gnanemu modelu znamke Jeep. Zmagovalca je žirija, ki je bila tokrat brez predstavnikov Rusije, razglasila na dogodku v okviru avtomobilskemga salona v Bruslju. Končni izbor je potekal med sedmimi finalisti, ki so jih konec lanskega novembra izbrali izmed 27 kandidatov.

Jeep Avenger je prvo mesto izbora za Evropski avto leta 2023 odnesel s prepričljivo prednostjo, saj je v finalnem izboru zbral 328 točk. Drugo mesto je z 241 točkami pripadlo Volkswagnovemu električnemu modelu Buzz, na tretje mesto pa se je uvrstil Nissanov model Ariya, ki je osvojil 211 točk. Dvesto točk je zadostovalo za četrto mesto Kie Niro, nato pa so se zvrstili še Renault Austral (163 točk), Peugeot 408 (149 točk) in Subaru Solterra oziroma Toyota bZ4X s 133 točkami.

Avtomobilizem.com (Vir in foto: COTY.)