Gre za nadaljevanje napetosti med vlado Giorgie Meloni in Stellantisom. Že ob poimenovanju Alfinega križanca Milano je Adolfo Urso, gospodarski minister, opozoril na navzkrižje z zakonom. Tudi tokrat se je finančna policija opirala na zakon iz leta 2003, ki prepoveduje rabo italijansko zvenečih imen, ki lažno označujejo proizvode, da so italijanski. “Ta zakon določa, da ne smete dajati oznak, ki bi zavajale potrošnike. Zato mora biti avtomobil z imenom Milano proizveden v Italiji. V nasprotnem primeru daje zavajajočo navedbo, kar po italijanski zakonodaji ni dovoljeno,” je v odzivu na poimenovanje Alfinega modela povedal Urso.
Z ladje v roke italijanske finančne policije
Topoline je finančna policija zasegla v pristanišču Livorno, tja so prišla iz Maroka, kjer poteka proizvodnja modela. V nos jim je šla manjša oznaka italijanske zastave na boku, po mnenju uradnikov bi tam lahko bila le v primeru, če bi bila proizvodnja Topolina v Italiji. Novico so potrdili pri Stellantisu in že predstavili rešitev. Z vseh modelov bodo odstranili oznako z italijansko zastavo, ki so jo tja namestili zato, ker je bil model razvit v Torinu. Kot so še pojasnili, nikoli ni bila skrivnost, kje izdelujejo ta vozila in zato ne razumejo poteze italijanske vlade.
A očitno se zgodba tukaj še ne bo zaključila. Stellantis je pred časom naznanil načrt o odpuščanju delavcev v Italiji in o premiku proizvodnje v države z nižjimi povezanimi stroški. Obenem so potrdili, da bodo skupaj s kitajskim podjetjem Leapomotor na Poljskem pričeli proizvajati cenovno dostopne električne modele.
Avtomobilizem.com (Vir: Europe Autonews. Foto: Fiat.)
Mnenja uporabnikov
2 komentarjev za "Spor se nadaljuje: Italijani zasegli 134 v Maroku izdelanih Fiatov"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
In imajo prav Italijani
Baje da ne. V zgodovini je bilo nekaj avtov z italijanskimi imeni, kateri niso imeli nič v vezi z Italijo.