Novice

Tehnologija podjetja Huawei v dobri petini proizvedenih vozil

Številni avtomobilski proizvajalci v svojih vozilih uporabljajo tehnologijo, ki so jo razvili in patentirali pri kitajskem tehnološkem podjetju Huawei.

Kljub temu, da se kitajski tehnološki gigant sooča s številnimi dvomi glede kršitev varnosti in celo z obtožbami o vohunjenju, ki so vodile k uvedbi sankcij s strani Združenih držav Amerike, njihovo tehnologijo poleg številnih tehnoloških podjetij še naprej uporablja tudi vrsta avtomobilskih proizvajalcev. 

Pogodbe o uporabi njihovih patentov so s podjetjem Huawei podpisali pri znamkah Audi, Mercedes-Benz, BMW, Subaru, Renault ter Lamborghini in Bentley, po predvidevanjih predstavnikov kitajskega podjetja pa bo njihova tehnologija prisotna v približno 15 milijonih od skupno 70 milijonov proizvedenih vozil v globalnem merilu. Poleg zgoraj omenjenih avtomobilskih proizvajalcev, je Huawei v letošnjem letu podaljšal ali sklenil na novo še vsaj 20 pogodb o uporabi njihovih patentov s podjetji, ki se ukvarjajo z razvojem mobilnih telefonov ter tehnologijami povezanih avtomobilov in interneta stvari (IoT – Internet of Things).

Huawei na ta način pridobiva dobršen delež prihodkov, preko prodaje patentov pa je njihova tehnologija, kljub strogemu nadzoru izvoza njihovih izdelkov, še naprej prisotna na številnih trgih, vključno z ameriškim. Poleg tega nadaljujejo tudi s svojim prodorom na avtomobilsko področje – preko podjetja Avatr, ki so ga ustanovili s proizvajalcem baterij CATL, kitajskim kupcem že ponujajo prvi električni model Avatr 11, njihova tehnologija, ki vključuje tudi napredne sisteme avtonomne vožnje, pa je že prisotna tudi v modelih ostalih kitajskih avtomobilskih proizvajalcev.

Avtomobilizem.com (Vir: Carscoops. Foto: Huawei. )

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Sveža študija vpliva nizkih temperatur na doseg električnih avtomobilov
Volkswagen z novim električnim modelom v Las Vegas