Predstavitve

Opel Cascada: slovenska predstavitev

Nakup kabrioleta je stvar življenjskega sloga, odločitve. In če je temu tako, ni razloga, da ga ne bi vozili celo leto.


Kabriolet na rdeči preprogi, v ozadju morje in palme. Cannes, filmski festival? Tokrat ne, s Cascado se je na portoroško plažo pripeljala v velikem slogu Nina Pušlar ter s pojavo in petjem še dopolnila zvezdniški vtis, ki si ga skuša priboriti novi Oplov avtomobil z mehko platneno streho.

Pri znamki so se namreč po štirih desetletjih sprehajanja med kompaktnimi platformami modelov Kadett in Astra vrnili h koreninam starejših modelov Kapitän in Rekord, ki so že na prvi pogled dajali bolj monden in eliten videz. “Dovolj je prikrojevanja obstoječih modelov v vozilo z odprto streho,” so si rekli in šli naredit nekaj novega. Cascada je dobila novo ime, nov videz in novo arhitekturno zasnovo vozila.

Videz glamurja je sicer lahko zaželen in popularen, ni pa enako tudi z njegovo ceno – rešitev je v sposobnosti uvajanja inovativnosti za sprejemljiv denar, so zaključili pri Oplu. Rezultat? Cascada je od Astre Twin Top daljša skoraj četrt metra (23 cm), kar pomeni, da vozilo kar sili razred višje. Pa ne samo z dimenzijami, vtis so dopolnili tudi z elementi premijske opreme kot so podajalnik varnostnega pasu, električni sistem za preprost vstop “Easy Entry” ter prezračevanje prednjih ergonomsko oblikovanih sedežev.

Opel Cascada se po besedah zastopnika lahko pohvali z bistveno večjo torzijsko togostjo, ki so jo primerjali s svojo prejšnjo generacijo kabrioletov, ter povečano varnostjo, ki so jo dosegli z ojačanjem A stebričkov ter čvrstima varnostnima jeklenima stebričkoma, nameščenima za zadnjima sedežema, ki se po potrebi sprožita s pirotehničnim sistemom. Podvozje je opremljeno s prednjima obesama HiPerStrut, vožnja pa ima z uporabo sistema FlexRide tri prednastavitve: ob običajni še udobni Tour in dinamični Sport.

Vozilo so opremili s klasično troslojno platneno streho; to si lahko za doplačilo 290 EUR omislite tudi v verziji z boljšo akustično izolacijo (gostejše tkano blago, debelejši vmesni sloj izolacije). Zaradi platnene strehe, ki tehta le 50 kg, je kabriolet lahko lažji, danes pa smo se med drugim lahko prepričali tudi v neslišnost njenega odpiranja in zapiranja, ki se izvede v 17 sekundah do hitrosti 50 km/h. S spuščeno streho Cascadi ostane še 280 litrov prtljažnega prostora, ki se poveča za 100 litrov ob zaprtju strehe.

Opel Cascada ob bencinskemu 1.4 Turbo (88 kW ali 103 kW) motorju in dizelskima 2.0 CDTI (121 kW) ter 2.0 BiTurbo CDTI (143 kW) uvaja pod pokrov motornega prostora še nov bencinski motor 1.6 SIDI Turbo (125 kW), ki ga je Gašper že preizkusil v Oplovem testnem centru v Dudenhofnu. Vsi motorji so opremljeni s 6-stopenjskim ročnim menjalnikom, 1.6 SIDI Turbo in 2.0 CDTI pa opcijsko tudi s 6-stopenjskim samodejnim menjalnikom.

Najnižja cena (in ne, od nje ne morete odšteti akcijskih/promocijskih/otvoritvenih ali drugih popustov) za bencinski model 1.4 Turbo (88 kW) Cascada znaša 23.600 EUR. 1.6 SIDI Turbo z ročnim menjalnikom in opremo Cascada stane 25.350 EUR, najdražji na ceniku pa je 2.0 CDTI s samodejnim menjalnikom in opremo Cosmo, ki stane 31.850 EUR.

Se vam zdi to preveč za ščepec glamurja? Kot sem napisala v uvodu: nakup kabrioleta je stvar življenjskega sloga.

Več na uradni strani.

Besedilo: Urška Radolović. Foto: Urška Radolović, Opel.

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Renault Clio RS 200 EDC: slovenska predstavitev
Honda Civic z novim 1.6 i-DTEC motorjem: slovenska predstavitev