Stari in novi trgi
Skrb za Lynk&Co je na našem trgu prevzela skupina SEEAG*, ki med drugim skrbi tudi za Geely in Volvo. Za razliko od slednjih, z Lynk&Co regijsko pokrivajo še precej večje področje, ki vključuje kar 12 trgov (regija Adria, Romunija, Grčija, Moldavija in Bolgarija). V maju so odprli prvi prodajno-servisni center v Atenah, sledile naj bi lokacije v Ljubljani (predvidoma julija letos), Zagrebu in Beogradu.
Znamka Lynk&Co je bila ustanovljena leta 2016 v švedskem Göteborgu in je bila do nedavnega prisotna, ob domačem kitajskem trgu, le v sedmih evropskih državah: na Švedskem, Nizozemskem, v Italiji, Franciji, Španiji, Nemčiji in Belgiji. Že oktobra leta 2016 je bil predstavljen uvodni model 01, ki je tesno, kot je to le mogoče, povezan z Volvom XC40. Za razliko od prvih evropskih trgov, kjer je bil na voljo tudi v okviru zelo ugodnega sistema naročnin, pa je na pridruženih evropskih trgih v ponudbi zgolj po klasičnih prodajnih poteh.
Kljub temu, da od predstavnikov zastopnika danes nismo izvedeli, s katerimi modeli se bo širila ponudba znamke v Sloveniji, so potrdili, da naj bi bili do konca prihodnjega leta kupcem na voljo skupno trije modeli Lynk&Co s priključno-hibridnim ali baterijsko-električnim pogonskim sklopom.
Nenehno povezan
Lynk&Co 01 so pri zastopniku predstavili kot najbolj povezan avtomobilski model, saj je nenehno v stiku s spletom in avtomobilskim oblakom. Čeprav je bil v osnovi namenjen mlajšim kupcem, bo nedvomno ustrezal tudi vsem ostalim. Morda nekoliko tudi na račun poenostavljene ponudbe, brez opcij in prilagodite – z izjemo barve karoserije, ki je lahko izključno modra ali črna.
V notranjosti je pred voznikom nameščen 12,3-palčni digitalni zaslon merilnikov, ki ga dopolnjuje 12,7-palčni zaslon na dotik infozabavnega sistema. Nabor opreme je dokaj bogat tako v smislu uporabnosti in udobja, kot tudi sodobnih pomagal in varnostnih sistemov. Ga pa v naslednjem letu čaka manjša posodobitev, s katero naj bi ga prilagodili homologacijskim zahtevam.
Lynk&Co 01 v številkah – dolžina: 4.541 mm, širina: 1.952 mm, višina: 1694 mm, medosna razdalja: 2.734 mm, oddaljenost od tal: 213 mm, prostornina prtljažnika: 466-1.213 litrov
Priključno-hibridni pogonski sklop je zasnovan kot kombinacija 1,5-litrskega bencinskega trivaljnika (132 kW/180 KM), litij-ionske baterije (neto 14,1 kWh), elektromotorja (60 kW) in 7-stopenjskega menjalnika z dvojno sklopko. Polna baterija naj bi zadoščala za 75 kilometrov vožnje brez lokalnih emisij, polnjenje z izmeničnim tokom pa naj bi potekalo preko vgrajenega polnilnika z močjo do 7,2 kW.
Za vozilo velja splošna 4-letna garancija (do 120 tisoč km), baterijski sklop pa ima 8-letno garancijo.
Cena za Lynk&Co 01 znaša 49.990 evrov, a so ob njo pripisali (časovno neomejen) promocijski popust v višini 3.000 evrov. Več podrobnosti si lahko ogledate v priloženi brošuri.
Besedilo in foto: Urška Mihelič Radolović.
*Iz predstavitvenega besedila: SEEAG je avtomobilska skupina podjetij, ki se ukvarja z uvozom, distribucijo, veleprodajo in maloprodajo avtomobilov ter rezervnih delov.
Mnenja uporabnikov
15 komentarjev za "Skoraj premijski"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Od kod taka cena, na Kitajskem je cena takega avta cca 17 do 22 tisoč EUR. Kaj so že carine nabili. Aja pa tudi oblika je že stara.
Ne razumem, kaj bi naredil s tem nakupom. Privarčeval nič, za ceno šestvaljnika je trivaljnik, pa verjetno ga prodaš čez dve leti za kak odstotek cene. Se pa lahko kupci Volvov vprašajo, kaj v resnici vozijo 🙂
V90 je razvit in narejen na svedskem. Kolikor sem spremljal kitajski nakup volva, je bil glavni pogoj, da se razvoj in proizvodnja obdrzita na svedskem. Tako je bilo tudi v interesu geelija, hkrati pa pridejo do svedske tehnologije. Me ne boli, ce vozim avto kitajskega lastnika. Kot vem, je kar nekaj bmw-jev narejenih in uvozenih s kitajske v evropo. To je pa OK?
Samo kokpit izgleda izredno shiny kitajsko, s primernim zaslonom in hitrostjo programa, tudi motorji so za nezahtevne, ampak so pa od zunaj zelo lepi vsi Volvoti. Moj bmw je prišel iz proizvodnje v Dingolfing
Saj za to pa vozim volva. Ker na cesti res nisem nezahteven, razen kar se tice varnosti moje druzine. Casi, kako se avto obnasa pri driftanju skozi ovinek so mimo. Moja zahtevnost je pri drugih kvalitetah, predvsem hrana katero jem…
Pardon, *zahteven 🙂
In kam to pelješ na servis? v Peking?
tam ga ne morejo popravit, ker vse vijake prodajajo Rusiji
v redu je, ne hvala..
Rad bi spoznal mojstra k bo dal za tole 50k
Pa ne mislim, da je slab …. ampak tako.
jap, ker je kitajc. Tako, kot še nedolgo nazaj nismo dali 30k za Škodo ali pa korejca…kaj pa zdaj?
Od takrat, ko nismo hoteli dati toliko za Škodo ali za korejca (ali še kaki dve desetletji prej za japonca), je preteklo že kar dosti vode. In enako bo (če bo sploh kdaj) tudi pri Kitajcih, imidža se pač ne da zgraditi čez noč. Problem vidim tu samo v tem, da tile kitajci za razliko od prej omenjenih v svojem času, sploh niso poceni.
Moj point je bil, da se imidž pač je zgradil tudi pri korejcih in škodi do te mere, da jih dojemamo in izenačujemo s tradicionalno uglednimi znamkami. Prej ali slej se bo to zgodilo tudi s kitajci, če bodo delali primerljivo kvalitetno glede na tradicionalno ugledne znamke.
Na področju el.mobilnosti so Kitajci dve do tri let pred nami.