Novice

Bollinger predstavil serijski različici modelov B1 in B2

Ameriško zagonsko podjetje sicer v tem trenutku še pravi, da sta predstavljena modela pravzaprav beta verziji prototipov, a podatki naj bi kljub veljali tudi za dokončni serijski izpeljanki obeh.

Naj spomnimo. B1 je terenec, B2 pa poltovornjak. Skupna obema je tehnika. Ta vključuje, jasno, štirikolesni pogon, s po enim elektromotorjem vgrajenim ob vsaki premi. Skupna sistemska moč znaša 458 kW oziroma 623 KM, navora pa je na voljo kar 905 Nm. Tako motorizirana B1 in B2 potrebujeta za pospeševanje do 96 km/h (60 milj/uro) 4,5 sekunde, največja hitrost pri obeh pa je omejena na 160 km/h (100 milj/uro). Doseg z eno polnitvijo 120-kilovaturne baterije znaša 320 kilometrov, polniti pa jo bo mogoče bodisi zelo počasi in dolgotrajno na domači enofazni vtičnici ali pa na CCS polnilnih mestih. Polnjenje prazne baterije do stanja napolnjenosti 80 % na slednjih naj bi trajalo zmernih 45 minut, kar se prevede v polnilno zmogljivost največ 100 kW.

S stališča terenskih zmogljivostih ju Bollinger postavlja celo pred Defenderja, kar utemeljuje z zgoraj navedeno zmogljivostjo pogona in podatkoma o vstopnem kotu 52 ° in izstopnem kotu 43 ° (Defender: 38 in 40 °). Dolga medosna razdalja prinaša manjši prehodni kot (30 °), a Američani pravijo, da bodo v bližnji prihodnosti poskrbeli tudi za orto avaturiste s tovrstnimi potrebami in dodali krajšo različico s samo enim parom vrat na bokih. Že pri dolgih izpeljankah pa sta “trebuha” odmaknjena 380 mm od tal, njuna kolesa zmorejo 250 milimetrov navpičnega giba.

Po vzoru Jeepa Wrangler naj bi bilo moč tako na B1 kot tudi B2 sneti vrata, prednje steklo, vrh strehe in zadnja sedeža. Bollinger je ponosen tudi na poseben patentiran sistem prehodnih odprtin, skozi katere lahko naložiš do pet (B1) oziroma skoraj šest metrov (B2) dolge predmete. Gre za sistem odprin, ki dopuščajo nalaganje dolgih predmetov skozi zadek avta in kabino vse do prostora v nosu vozila (pod prednjim pokrovom). Največja dovoljena obremenitev pri obeh znaša tovornjaških 2.360 kilogramov, dolžina kesona na poltovornjaku pa meri ravno tako zelo uporabnih 1,7 metra.

Kot nakazujejo priložene fotografije, sta oba modela zastavljena kot delovna konja. To pomeni samo v usnje odet volanski obroč, sicer pa vsakršnih udobju in razvajanju namenjenih dodatkov oskubljena kabina. Karoseriji sta izdelani iz aluminija, vlečna kapaciteta pa znaša 3.400 kilogramov.

Prvotno je Bollinger napovedoval začetek proizvodnje za konec letošnjega leta, a kaže, da se ta termin zamika. V sklopu tokratnega sporočila za javnost so namreč zapisali, da bodo podrobnosti o cenah in začetku proizvodnje sledili v prihodnjih mesecih.

Avtomobilizem.com (Vir: Auto Express. Foto: Bollinger.)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Novi Defender tudi z daljinskim upravljanjem
Priključna hibrida Ford Transit in Tourneo Custom z do 56 km električnega dosega