Novice

Evropski avtomobil leta 2017 je …

V finale so se uvrstili Alfa Romeo Giulia, Citroën C3, Mercedes-Benz razred E, Nissan Micra, Peugeot 3008, Toyota C-HR in Volvo S90/V90. Zmagovalca so v skladu s tradicijo razglasili dan pred otvoritvijo salona v Ženevi.

V finalu se je med sedmimi finalisti spopadlo kar pet evropskih modelov in dva japonska predstavnika. Naziv Evropski avto leta 2017 je zmagoslavno osvojil Peugeot 3008. Prepričljivo je premagal drugouvrščeno Alfo Romeo Giulio, na tretje mesto pa se je zavihtel Mercedes-Benz razreda E.

Žirijo sestavlja sedem evropskih publikacij, med žiranti iz različnih evropskih držav pa je tudi slovenski predstavnik Sebastjan Plevnjak. Vsak izmed 58 novinarjev je dobil 25 točk, ki jih je moral razdeliti vsaj petim vozilom.

Nissan Micra – 135 točk

Lansko leto je laskavi naslov osvojila Opel Astra, leto poprej Volkswagen Passat, leta 2014 Peugeot 308 in leta 2013 Volkswagen Golf.

Avtomobilizem.com (Vir: Autocar. Foto: COTY, Gašper Pirman, Peter Humar.)