Predstavitve

Preprosta, prostorna in dostopna

Opel Frontera: slovenska predstavitev

Zdaj verjetno že ptički čivkajo, da je Opel v ponudbo ponovno dodal Frontero. A kot je običajno za sodobne modele, ta ni več zmogljiv terenec, temveč praktičen kompakten križanec.

Avto za vsak dan

Nazoren prikaz umestitve nove Frontere v Oplovo modelno paleto.
Nazoren prikaz umestitve nove Frontere v Oplovo modelno paleto.

S tem opisom so pri znamki povzeli Fronterino glavno vlogo v Oplovi modelni paleti. Je dovolj velika, da lahko prevaža družino in hkrati primerno cenovno dostopna, da načeloma ni potrebno izprazniti celotnega proračuna. V notranjosti je prilagodljiva do te mere, da se v njeni blago-hibridni izvedenki lahko pelje do sedem potnikov, ali pa sprejme do 1.600 litrov tovora za prednjima sedežema. Hkrati pa so bili v njenem razvoju v primerjavi z večjim in bolj prestižnim Grandlandom ali manjšo in bolj nastopaško Mokko nekoliko bolj racionalni ter niso pretiravali z dražjimi dodatki. V vstopni opremi Edition ima po eni strani Intelli-LED žarometa, a je brez sredinskega zaslona infozabavnega sistema, ki ga nadomešča postaja za pametni telefon – gre torej za nekoliko bolj racionalen pristop, kot smo ga bili do sedaj vajeni pri znamki.

Velik potencial

Po dogodku ob Šmartinskem jezeru bodo Oplovi trgovci testne Frontere odpeljali v svoje salone.
Po slovenski premieri ob Šmartinskem jezeru bodo Oplovi trgovci testne Frontere odpeljali pred svoje salone.

Naš Gašper se je s Frontero na prvi vožnji v okviru izbora Autobest spoznal že lani, v Slovenijo pa je za lokalno premiero in dvotedenski postanek v trgovskih salonih prišla flota vozil z nemškimi registracijami in baterijsko-električnim pogonom. Namenjene so predvsem temu, da jih lahko prodajni svetovalci v živo pokažejo potencialnim kupcem še pred prihodom prvih testnih vozil. Očitno je povpraševanje za križancem na zgornji meji segmenta B-SUV v Evropi tako veliko, da manjši trgi, kakršen je naš, še niso prišli na vrsto. Prva vozila pri zastopniku tako pričakujejo v maju, večja pošiljka za zalogo pa naj bi prišla proti koncu poletja.


Frontera v številkah – dolžina: 4.385 mm, širina: 1.849 mm, višina: 1.635 mm, medosna razdalja: 2.670 mm, prostornina prtljažnika: 460-1.600 litrov.


Ker smo o novi Fronteri že pisali, spodaj povzemam glavne lastnosti:

  • zasnovana je na Stellantisovi platformi SCP (Smart Car Platform), ki omogoča vgradnjo različnih pogonskih izvedenk;
  • na voljo je z blago-hibridnim bencinskim pogonom na osnovi 1,2-litrskega trivaljnika v dveh različicah moči (74 kW/100 KM ali 100 kW/136 KM) s samodejnim menjalnikom e-DCT oziroma z baterijsko-električnim pogonskim sklopom moči 83 kW/113 KM in LFP baterijo kapacitete 44 kWh;
  • električni doseg znaša do 305 km, polnjenje z enosmernim tokom poteka z močjo do 100 kW (do 80 % v 26 minutah), z izmeničnim pa do 11 kW;
  • blago-hibridni pogonski sklop kljub kompaktnim zunanjim dimenzijam dovoljuje vgradnjo dveh dodatnih sedežev v tretji vrsti (doplačilo 850 evrov s paketom GS);
  • z bolj robustno in prečiščeno zunanjostjo ter značilnimi oblikovalskimi elementi filozofije Drzno & čisto je prepoznavna članica aktualne Oplove družine;
  • v notranjosti ne manjkajo značilni elementi, ki delajo vozila Opel drugačna od modelov drugih znamk pod skupno streho Stellantisa, med njimi gumbi za upravljanje osnovnih funkcionalnosti ter sedeži Intelli-Seat z dobro oporo in ergonomskimi elementi za razbremenitev med vožnjo (del paketa Udobje);
  • v opremi GS voznikovo delovno okolje zaznamuje Pure Panel, kombinacija dveh 10-palčnih zaslonov pred voznikom in na sredini;
  • tudi Frontera je Autobahn geprüft*, torej naj bi se v vožnji poznalo, da so Oplovi razvojniki prilagodili lastnosti podvozja in krmiljenja v skladu s standardi znamke.

Cene, ponovno

Kompaktna zunanjost in prostorna notranjost. Sodobno digitalno okolje in klasična ključavnica za vžig. Frontera je vozilo kontrastov.
Kompaktna zunanjost in prostorna notranjost. Sodobno digitalno okolje in klasična ključavnica za vžig. Frontera je vozilo kontrastov.

Za vse, ki ste morda v začetku letošnjega leta spregledali novico o začetku predprodaje, še enkrat nekaj informacij o cenah. Te se za bencinsko izvedenko s podporo 48-voltne hibridne tehnologije (74 kW/100 KM) in paketom Edition  pričenjajo pri 20.990 evrih, nekoliko močnejša različica (100 kW/136 KM) pa je dražja za evrskega tisočaka. Mimogrede, naj vas na ceniku ne motijo nekoliko višje navedbe moči, saj pri znamki navajajo najvišjo sistemsko moč pogonskega sklopa. Za še dva dodatna evrska tisočaka pridemo do uvodne cene za paket GS s šibkejšim pogonskim sklopom. Vse naštete cene si lahko kupci nekoliko znižajo z izbiro hišnega financiranja (-1.300 evrov).

Za vse, ki razmišljajo o prvem (ali drugem) električnem avtomobilu, pa bo bistveno bolj zanimivo, da je vstopna cena za Frontero Edition z baterijsko-električnim  sklopom 26.690 evrov, kar jo ob upoštevanju Borzenove subvencije v višini 7.200 evrov naredi še cenovno ugodnejšo (19.490 evrov). Izvedenka GS je 2.800 evrov dražja, a za to nudi kar nekaj več opreme. Več podrobnosti najdete v priloženem ceniku.

Besedilo in foto: Urška Mihelič Radolović.

*preverjena/prilagojena za vožnjo po avtocesti

Mnenja uporabnikov

13 komentarjev za "Preprosta, prostorna in dostopna"


tomzzi
28 dni 4 ur nazaj

Glede na to, da so mi bili opli od nekdaj všeč mi pa tale nekako ne štima. Prednji konc ajde pogojno. Zadaj pač slabo.
Notranjost sicer ni grda a tudi prav posebej lepa ne.

Materiali pa tudi… Raje vzamem kaj drugega če bi že kupoval takšen avto.
Je pa dokaj “ugoden” s polno opremo za takšen denar in za te čase.

Lignage
27 dni 12 ur nazaj

Kar se tiče malih enoprostorcev pri Oplu je tale Frontera res oblikovni uspeh – samo pomisli na dve generaciji neprivlačne Merive ter na pogrebni voz od Crosslanda.

tomzzi
26 dni 1 ura nazaj

No to je pa res. Meriva in Crossland sta bila še bolj mimo. Še posebej Crossland. En oblikovni element ki mi ni bil nikoli zares všeč je jasno tista letev ki se spuščča ob c stebričku ki spominja na…
Ravno zaradi tega mi ni bila nikoli preveč všeč tudi Astra K karavan.
Mogoče v drugi barvi bolje izgleda zadaj.
Jim pa je na novih modelih predvsem dobro ratal prednji konc z vizirjem…

cashy
28 dni 6 ur nazaj

tale oglatost notranjosti me zelo spominja na Oplove modele na začetku tisočletja – astra cca. 2005, signum, meriva…vse je postavljeno v neke pravokotne, pravilne linije, ki so mi osebno zelo brezdušne, dolgočasne, sive. Še bolj brezdušno in brezosebno mi deluje kot Audi, pa sem mislil, da to ni mogoče 😀

Lignage
28 dni 12 ur nazaj

Glede na to, da ima citroen novo skvarjeno zunanjo podobo, mi je tale Frontera prav všeč. Še posebej pa tiste retro zunanje feltne ter notranjost oglatega in urejenega videza. Je pa, kot že povedano, zaradi motorja tole tvegan nakup, ki ga žal ugodnejša cena ne more zmanjšati…

Polo78
28 dni 13 ur nazaj

Tale “Citropel” Frontera je dvojček novemu C3 Aircross. Ne vem kak smisel je imeti 2 praktično enaka avta znotraj istega koncerna? Bo kdo rekel, da drugi počnejo enako ampak ta dva sta si čisto preveč podobna med sabo..

ban
28 dni 14 ur nazaj

A notri pa spet “super” 1.2 puretech motor?

xxl
28 dni 13 ur nazaj

Ta je blago hibridni 110 (tudi 100) ali 136 KM, oba z verigo v olju in elektromotor 28 KM.

Polo78
28 dni 13 ur nazaj

.., ki bo moral svojo zanesljivost še dokazati, popotnice pa vemo, da nima ravno dobre…

xxl
28 dni 11 ur nazaj

itak

 
Nepogrešljiv član posadke
Vozimo jih, dokler jih imamo