Notranjost je mešanica novosti in elementov, ki smo jih v preteklosti pri modelih MG že videli. Ker gre za najbolje opremljeno paketno različico, je armaturna plošča oblečena v umetno usnje in monotonost razbijejo razni grafični vstavki. Menjalnik se upravlja preko vrtljivega stikala, na volanu pa so večfunkcijska upravljala, ki smo jih spoznali že pri MG4.
Od 20 tisoč evrov dalje
Ključni del MG3 je ravno njegov hibridni motor. Gre za samopolnilni hibridni pogonski sklop, ki ga sestavlja 1,5-litrski bencinski motor s 75 kilovati (102 KM), elektromotor s 100 kilovati (136 KM) in baterija s kapaciteto 1,83 kilovatne ure v povezavi s 3-stopenjskim samodejnim menjalnikom. Eden izmed tovarniških podatkov pritegne precej pozornosti: povprečna poraba po merilnem ciklu WLTP naj bi se v kombiniranem ciklu ustavila pri 4,4 litra na 100 km, izpusti CO2 pa naj ne bi presegali 100 g. Čeprav cene ta trenutek še niso uradne, naj bi se vstopna cena za hibridni MG3 pričela malenkost pod dvajset tisočaki (19.990 evrov). Avto s fotografij je opremljen z najboljšim paketom opreme, skupaj z doplačilom za barvo pa stane 24 tisoč evrov.
Zaslon na dotik deluje, kot se spodobi
Ko sva sedla za volan naju je zanimalo predvsem, ali so pri MG uredili odzivnost zaslona na dotik. Priznati moram, da deluje hitro in brez zatikanja, kar lahko preverite v spodnjem videu. Zanimivo je še, da je za voznikovim sedežem ostalo še slabih deset centimetrov prostora za kolena (visok sem nekaj čez 180 centimetrov), kar priča o nadpovprečni prostornosti za njegove zunanje dimenzije. Spredaj sta priključka USB dva (USB A in USB C), povezljivost s sistemoma Apple CarPlay in Android Auto pa je mogoča preko kabla. Prtljažni prostor je precej globok, kar nekoliko omeji njegovo uporabnost, in ima 293 litrov prostornine. Prodaja modela bo stekla v prihodnjih tednih.
Avtomobilizem.com
Mnenja uporabnikov
5 komentarjev za "Prvi vtis: za volanom MG3 Hybrid"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Cene so znane. Od 19990 do 23990+500 za barvo. Morali so nekaj butastega narediti. Že itak majhen prtljažnik nima deljeno naslonjalo zadnjih sedežev. Neverjetno velik minus.
Ves čas poslušamo kdaj bodo začeli proizvajat cenejše avte. Točno to je cenejši avto, spada v Dacia konkurenco. Ima čisto vse kar potrebuješ za premikanje od točke A do B. Vizualno je čisto primerljiv z konkurenco.
Kdor potrebuje super fensi felne, ekran čez celo armaturko, naj gleda druge avte od 40 ali 50 tisoč € in navzgor.
Preseneča me spremeljiva poraba 4,4l, glede na to da imajo starejše generacije MG za celi liter višjo od konkurence. Uganka je zanesljivost, ampak če pomislim kaj vse je slišat o uglednih evropskih znamkah …
Najbolj me skrbi dobavljivost rezervnih delov. Da ne bo zaradi banalne okvare/izrabljenesti avto mesece stal pri mehaniku in čakal na dele.
Uf, to bo super cena. Pomisleke seveda imam, ker, ta MG tehnika je še nepreverjena, izkušenj še nimamo. Oblikovno ni napačen razen teh proporcionalno premajhnih kolic.
Mene zares moti iz zgornjega članka samo ena zadeva – CarPlay in Android Auto preko kabla leta 2024 nakazuje na to, da zadeva nima vgrajenih zadnjih elementov, kljub temu da je avto novo predstavljen letos. Če so šparali tu, kje drugod so še. Sicer zelo všečen avto, MG-ji se mi na sploh zdijo super zadnje čase. Npr. HS je za ta denar kar dober nakup
Kar se kvalitete tiče bi osebno 100x raje kot PSA, ipd.
Kerekoli teste berem o MG ni kekaj slabega za povedat. Ja ima vsak kak “minus” ampak roko na srce …. ker ga pa nima?