Novice

Stellantis vidi prihodnost v prodaji programskih nadgradenj

V skupini Stellantis se pospešeno pripravljajo na novo ero brezžičnih posodobitev in uvajanja sistemov umetne inteligence.

Do leta 2030 naj bi za prehod k elektrifikaciji in programsko podprtim storitvam namenili več kot 30 milijard evrov. Razvoj storitev, ki bodo temeljile na povezljivosti in programskih nadgradnjah, naj bi potekal na petih ključnih področjih. Ta vključujejo storitve, povezane z naročninami, ponudbo funkcionalnosti na zahtevo, podatkovne storitve in vodenje flot, cenitve in prodajo rabljenih vozil ter servisiranje in preprodajo.

Poleg tega naj bi do leta 2024 predstavili tri nove platforme na osnovi umetne inteligence – STLA Brain, STLA SmartCockpit in STLA AutoDrive. Platforma STLA Brain naj bi ob stalni povezanosti vsebovala 30 modulov; omogočila naj bi hitre programske nadgradnje brez čakanja na menjavo ali nadgradnjo strojnih komponent. S tem naj bi občutno znižali stroške na strani kupca in proizvajalca ter poenostavili vzdrževanje vozil. Platforma STLA SmartCockpit je zasnovana v sodelovanju s podjetjem Foxconn in bo namenjena integraciji sistemov, ki temeljijo na umetni inteligenci v okolje avtomobila, medtem ko bo platforma STLA AutoDrive, ki je zasnovana v sodelovanju s podjetjem BMW, ponujala nadgradljive sisteme avtonomne vožnje stopenj 2, 2+ in 3.

V sodelovanju s podjetjem Foxconn poteka tudi razvoj nove generacije polprevodniških vezij. Štiri nove družine polprevodniških vezij naj bi pokrivale preko 80 odstotkov potreb po elektronskih vezjih pri znamkah znotraj skupine Stellantis. To naj bi občutno poenostavilo postopke dobav ter v prihodnosti preprečilo morebitna pomanjkanja, ki se trenutno dogajajo na področju celotne avtomobilske industrije. Prvič naj bi jih v njihovih vozilih uporabili v letu 2024.

Po besedah Stellantisovega direktorja Carlosa Tavaresa naj bi predstavljena strategija elektrifikacije in vpeljevanje programsko podprtih rešitev omogočila transformacijo podjetja v trajnostnega ponudnika tehnološko naprednih storitev mobilnosti, ki bo ob pomoči sodobnih povezanih tehnologij nudilo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Trenutno imajo pri Stellantisu v globalnem merilu približno 12 milijonov povezanih vozil, ki že delno ali v celoti podpirajo tovrstne nadgradnje, do leta 2026 pa naj bi njihovo število naraslo na 26 milijonov, prihodki področja pa naj bi dosegli 4 milijarde evrov. Po trenutnih načrtih naj bi do leta 2030 izpolnili kvoto 34 milijonov tovrstnih vozil, povezani prihodki pa naj bi narasli na 20 milijard evrov letno.

Avtomobilizem.com (Vir: Stellantis, Autocar. Foto: Stellantis.)

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Volkswagen Amarok še bolj samozavestno
Omejen rok trajanja za novo Toyoto GR86 v Evropi