V redu, ne gre za kakršen koli dizel, ampak za najbolj navitega 2.0 TDI, ki razvije največ 125 kW oziroma 170 KM moči ter 350 Nm navora. Za TT-ja so dvolitrcu tudi zamenjali vbrizgovalni sistem tlačilka-šoba in namesto njega vgradili tehniko skupnega voda, ki »pljuva« plinsko olje v zgorevalne komore skozi vbrizgovalne šobe s piezoelektričnimi aktuatorji zadnje generacije pod tlakom največ 1800 barov.
Dizelsko srce so vgradili pod motorni pokrov tako kupeju kot tudi roadsterju, oba pa se ponašata tudi s štirikolesnim pogonom Quattro (sklopka Haldex). TT coupe 2.0 TDI quattro porabi za šprint do hitrosti sto kilometrov na uro 7,5 sekund, igla merilnika hitrosti se ustavi šele pri številki 226 km/h, v evropskem povprečju pa se zadovolji že z zglednimi 5,3 l/100 km. Na drugi strani traja pri roadsterju enak šprint dve desetinki dlje, najhitreje se lahko pelje tri kilometre na uro počasneje, nekoliko slabša aerodinamika in večja lastna masa pa poskrbita tudi za dva decilitrta večjo porabo plinskega olja.
Mnenja uporabnikov
4 komentarjev za "Audi TT 2.0 TDI quattro"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
odvisno je od motorja…prečno postavljeni motorji se parijo s Haldex, vzdolžni pa s Torsen. Tudi pri menjalnikih je podobno , s prečnim so se parili samo DSGji, zato pa je bilo to tako..sicer pa prihajajo novosti, zato me lahko popravite 😉
Mislil sem prejšno generacijo Passata, ki ima Torsen.
Odvisno kater 4motion gledaš.
Če gledaš 4motion od prejšne generacije, potem je bil tisto pravi Quattro, z Torsnom. Pri A3 in Golfu pa je to navaden Haldex, isto tudi tu. Novi Passat pa ima spet Haldex.
ja a ni Haldex pri 4motion?
pol je to isti drek kot quattro pri A3. Quattro samo po imenu….