Grizzly in Grizzly Fastback slonita na enaki arhitekturi, ki si jo bosta delila z Grande Pando. Gre sicer za nekoliko večja modela iz segmenta C, kjer bo poudarek na praktičnosti, vsakodnevni uporabnosti in prostornosti potniške kabine.Oba naj bi bila na voljo s široko paleto pogonov, od bencinskih motorjev do popolnoma električnih različic.
Obljubljajo največji prtljažnik v segmentu
Že Grande Panda je osvojila srca kupcev s svojo prikupno podobo, tudi Grizzly in Grizzly Fastback očitno stavita na atraktiven zunanji videz. Veliko podrobnosti ni znanih, saj bodo oba modela podrobneje predstavili v drugi polovici letošnjega leta, na ceste pa naj bi zapeljala proti koncu letošnjega leta oziroma na začetku leta 2027. Sicer pa pri Fiatu obljubljajo, da naj bi, kljub skupni dolžini nekaj manj kot 4,5 metra, ponujala največji prtljažni prostor v razredu.
Grizzly in Grizzly Fastback, ki sta del širše globalne strategije skupine Stellantis, bosta poleg Evrope zapeljala tudi na izbrane trge na Bližnjem vzhodu, v Latinski Ameriki in Afriki.
Avtomobilizem.com (Foto: Fiat)

Mnenja uporabnikov
4 komentarjev za "Fiat se z modelno družino Grizzly vrača v segment C"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Tole je facelit Citroena. Tale vmodri barvi C stebriček
Kaj ni znanih “podrobnosti”…. OBA sta samo “raztegnjena Grande Panda” oziroma, narejena sta na “fantastični Tavaresovo-indijski Smart Car Platformi)! in povsem natančno, Grizzly je direkten reskin Opleove Frontere in Citroenovega C3 Aircrossa (z najvrjetneje popolnoma identično motorizacijo) tako, da “marketinška trapanja” o C segmentu jemljite z veliko dozo rezerve…. avtomobila tehnično (razen po dolžini) in tehnološko NISTA na nivoju normalnega avtomobila C segmenta, niti v primerjavi s pravimi C segmentnimi modeli Stellantisa (308, Astra)! Za Fastbacka pa nisem čisto prepričan ali je klon Citroenovega Basalta (oblika je podobna), ker gre za Južnoameriški model, katerega ne prodajajo v Evropi (homologacije, tehnilne prilagoditve predpisom trga ipd…), zato je najvrjetneje, da gre za “monovolumenskega Grizzlija z drugače zvitim plehom”….
Je pa glede na količino kozmetičnih sprememb na pločevini zdaj res popolnoma jasno, da sta Opel in Fiat “sekundarni znamki”, saj v priemrjavi s Frontero in C3AC, Grizzly nima samo drugačnih odbijačev, maske in oblike luči, ampak so mu bile dovoljene spremembe tudi na blatnikih, vratnih panelih in (vsaj na tej sliki zgleda) tudi na C stebričku…
Je potemtakem bolj improvizacija z obliko oz. detajli, da izgleda ožji in širši od Frontere/C3 Aircrossa? Bo zanimivo primerjat mere med njimi. Drugače pa mi je Grizzly še najlepši med njimi, vsaj po prvi sliki sodeč…
A, ja… pa pohvala za tokratno izjemno hitrost pri novicah…. ste med prvimi portali, ki so objavili uradno predstavitveno fotko novih Fiatov 😁
in btw… v zgornjem postu se mi je pri omembi “drugorazrednih znamk” zatipkal Fiat namesto Citroena 😑