Leta 2022 je Ola Källenius, izvršni predsednik Mercedesa, v Monaku predstavil novo vizijo znamke. V njej ni bilo prostora za naslednjo generacijo razreda A, poudarek je bil na prodaji najdražjih modelov, ki prinašajo največ zaslužka. Pred dnevi je Källenius na letni konferenci, kjer je predstavil finančne podatke skupine, poudaril, da znamka potrebuje model pod CLA-jem. Profitabilnost trenutno močno šepa, priložnost za ustvarjanje dobička pa prinaša vstopni model, predvsem zaradi napredne ter prilagodljive arhitekture MMA.
Kupci razreda A kar sedem let mlajši

Mercedes želi v letošnjem letu doseči med 3 in 5 odstotki zaslužka na prodan avtomobil, kar je razkril Harald Wilhelm, glavni finančnik podjetja. Mathias Geisen, vodja prodaje pri Mercedesu, pa je poudaril, da so bili kupci razreda A v povprečju kar sedem let mlajši od povprečne starosti kupcev znamke. »Vsekakor bo šlo za dobičkonosen model, ki je zelo pomemben za spoznavanje kupcev z našo znamko od samega začetka,« je razložil Geisen.
Naslednik razreda A naj bi po pisanju nemškega medija Automobilwoche na ceste zapeljal leta 2028. Ker naslednika aktualne generacije niso načrtovali, bi razred A moral svojo pot zaključiti letos, a so zdaj njegov obstoj podaljšali ravno do leta 2028. Takrat naj bi ga zamenjala nova generacija. Pri Mercedesu ne želijo dajati uradnih izjav, niti ne razkrivajo, kaj lahko kupci pričakujejo. Pri Automobilwoche pa obenem že predvidevajo, da bi lahko dobil nekoliko bolj enoprostorske gene. S tem bi postal tudi idejni naslednik razreda B, hkrati pa bi se oblikovno vrnil k prvima generacijama razreda A.
Avtomobilizem.com (Foto: Mercedes-Benz)


Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen